15 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Hrvatska slavila protiv Turske, Kovačić zabio dva gola

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras je u Bursi protiv Turske odigrala drugo kolo skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo te slavila 0:2.

Na početku utakmice odmah dvije velike intervencije Livakovića koji u prvih 10 minuta zaustavlja izgledne prilike domaćina. U 11. minuti Turcima je poništen pogodak zbog opravdano dosuđenog zaleđa. Unatoč njihovom pritisku, “vatreni” dolaze do minimalnog vodstva u 20. minuti kada na asistenciju Marija Pašalića sa desetak metara zabija Mateo Kovačić.

Taktika turske reprezentacije pod vodstvom izbornika Stefana Kuntza prvenstveno je bila orijentirana na okomitu igru koja u prvih 45 minuta nije urodila plodom. Unatoč previše pogrešnih dodavanja tijekom prvog dijela, Hrvatska povećava vodstvo prije odlaska na odmor. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Kovačić ponovno zabija. Prvo je Pašalić pucao s lijeve strane, turski vratar uspijeva zaustaviti udarac, no na odbijenu loptu natrčava Kovaćić i zabija svoj drugi pogodak i vodstvo 0:2.

Pomalo sporna situacija, barem za tursku stranu, dogodila se u 56. minuti kada je pao Kadioglu nakon kontakta da Šutalom, no sudac Andreas Ekberg je brzo odmahnuo rukom. Odmah nakon toga velika prilika “vatrenih” kada Modrić ubacuje Pašaliću na peterac, no turski vratar Gunok sjajno brani i sprječava povećanje vodstva. U 65. minuti igru napušta Mario Pašalić kojeg zamjenjuje Josip Juranović.

Manje prilika i nešto slabiji tempo obilježili su nastavak susreta, a Turska taktika nije urodila plodom. Treba istaknuti udarac lijevom nogom Kramarića s ruba šesnaest metara u 77. minuti koji nažalost odlazi malo pored gola. Dvostruka izmjena u našim redovima u 84. minuti. Izlazi Luka Modrić kojeg mijenja Lovro Majer, a igru isto tako napušta Andrej Kramarić umjesto kojeg ulazi Petar Musa. U sudačkoj nadoknadi igru je napustio Ivan Perišić kojeg je zamijenio Luka Ivanušec

Najteže gostovanje u skupini za naše nogometaše završilo je s prednošću od 0:2 iz prvog poluvremena za važna tri boda.

U drugoj utakmici u istoj skupini Wales je slavio 1:0 protiv Latvije.

Ovo je bila posljednja utakmica naše reprezentacije prije završnice Lige nacija koja se održava u lipnju kada će Dalićevi izabranici u polufinalu igrati protiv Nizozemske.