Hrvatska uzela bod protiv Češke: Perišić golčinom spasio Hrvatsku, za prolazak protiv Škotske

U današnjem susretu 2. kola skupine D Europskog prvenstva 2020. Hrvatska je upisala remi 1:1 protiv Češke.

Nakon prvih 45 minuta Hrvatska je gubila rezultatom 1:0.

>>Hrvatska gubi na poluvremenu: Lovren skrivio penal, pa nam Česi zabili s bijele točke<<

Na poluvremenu ulazi Luka Ivanušec umjesto Josipa Brekala te Bruno Petković umjesto Ante Rebića.

Bomba Perišića za povratak u utakmicu

U 47. minuti Perišić je primio loptu na lijevoj strani na rubu šesnaesterca, namjestio se na desnu nogu i neobranjivo pogodio desni kut vratara Vaclika! Manje od 2 minute u nastavku Hrvatska zabija za izjednačenje.

Dalić je pogodio novim izmjenama te je Hrvatska definitivno poboljšala igru u drugom poluvremenu. Utakmica se definitivno otvorila, Česi također rade nekoliko promjena te nastavljaju i dalje biti veoma opasni.

U 62. minuti ulazi Nikola Vlašić umjesto Andreja Kramarića.

U drugom dijelu poluvremena Hrvatska pada u igri te je Češka sve češće na našoj polovici uz više prilika. Ipak, u 72. minuti opasnu šansu imao je Nikola Vlašić koji nakon asistencije Perišića u padu šalje dobar udarac, no nažalost preko gola.

U 83. minuti Vlašić krade loptu, bježi na češku polovicu i predaje loptu Petkoviću kojeg češki igrač pametno ruši i sprječava napad. U 87. minuti ulazi Marcelo Brozović, dok igru napušta Mateo Kovačić.

Minutu kasnije odlična prilika Petkovića. Gvardiol je jedan ubačaj u peterac spustio glavom za Petkovića koji se okreče i puca desnom nogom. Nažalost, udarac je blokiran.

Utakmica je završila 1:1.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra protiv Škotske, 22. lipnja u 21:00 u Glasgowu na stadionu Hampden Park.