4. HNL: U preokretu Sloga uvalila Dinamu pet golova

Petarda Sloge protiv Dinama

U dvije nedjeljne utakmice u kojima su igrali međimurski klubovi gledatelji su uživali u golijadi.

U međimurskom derbiju gdje svoje domaće utakmice igra domašinečki Dinamo preokret Sloge. Nakon što su poveli u 40. minuti golom Jarića igrači Nikole Goričanca mogli su u sudačkoj nadoknadi podebljati vodstvo, ali su promašili jedanaesterac. U drugom dijelu preokret igrača iz Čakovca kada je domaći vratar Fodor pet puta morao vaditi loptu iz mreže. Za uvjerljivu pobjedu Sloge najzaslužniji je Siniša Baksa sa tri pogotka, dok su po jedan upisali Fabricio i Knežević. Na 2:5 je  za domaće ublažio Horvat. Ovom šestom uzastopnom pobjedom Sloga je došla do sedme pozicije preskočivši svog domaćina.

Još više golova, čak devet, gledatelji su vidjeli u Turčinu gdje je gostovalo Nedelišće. Već u prvom poluvremenu domaćini vode 5:1, a gol za Nedelišće postigao je Mesarić. Do kraja susreta gosti su golovima Juraka, Slunjskog i Vizingera ublažili poraz na 5:4.

Reultati 28. kola:

subota : Omladinac – Rudar 0:1, Varteks – Nedeljanec1:2, Polet – Međimurec 2:1, Podravina – Pušćine 5:3

nedjelja : Dinamo – Sloga 2.5, Dubravka Zagorac – Nedelišće 5:4, Novi Marof – Jalžabet 0:4

četvrtak 6. lipnja : Bednja – Mladost Komet