6.1 C

1. HNL mladi: U lokalnom derbiju s Varaždinom Međimurje upisalo prve prvenstvene bodove

Neizvjesno i napeto bilo je u obje utakmice između pionira i kadeta susjednih klubova i  rivala Međimurja i Varaždina na izvanrednom travnjaku SRC Trate u Nedelišću. Sve to je bio dodatni motiv za obje ekipe koje su prikazale dobar nogomet pred oko 150 gledatelja.

U srazu pionira gosti su imali inicijativu i poveli u drugom poluvremenu. Nakon toga bude se igrači trenera Marija Šarića i nakon bolje igre zasluženo izjednačuju golom Krištofića. Remijem 1:1 osvajaju prvi prvenstveni bod.
Još zanimljivije i neizvjesnije bilo je u utakmici kadeta u kojoj je Međimurje izgubilo dva boda nakon previda suca Kolarića. Marton je prekrasnim lobom doveo u vodstvo domaće. U drugom dijelu Varaždin uspijeva poravnati golom međimurca Domjanića, ali ne za dugo. Nedugo nakon što je ušao u igru Stojko s nekih dvadesetak metara zabija gol za 2:1. U zadnjoj minuti dvojbena odluka suca Kolarića koji dosuđuje kazneni udarac za Varaždin i gosti izjednačuju na 2:2.
U sljedećem kolu mladi nogometaši Međimurja gostuju u Zagrebu kod Lokomotive. (md)