Međimurske nogometne lige: Efikasni trećeligaši

I. MEĐIMURSKA LIGA

Subota:

Hodošan – Draškovec-Geothermae 2-0

Nedjelja:

Naprijed – Bratstvo (J) 3-1, Spartak – Podturen 2-2, Sloga (Š) –Trnava 1-2, BSK – Polet (P) 3-1, Venera PMP – Kraljevčan 38 1-2, Galeb – Trnovec 2-2, Jedinstvo (GM) – Dubravčan 0-1

Graničar (K) je bio slobodan.

Domaćini su ostvarili samo tri pobjede, kao i gosti dok su susreti u Maloj Subotici i Oporovcu završeni bez pobjednika.

U susjedskom derbiju kola, momčad BSK bila je bolja od Poleta iz Pribislavca. Za vodeću momčad lige zgoditke su postigli Miroslav Lovrek, Robert Malnar dok je gostujući igrač Niko Gelo pogodio vlastitu mrežu. Poraz Pribislavčana ublažio je Mihael Ladić. Vrlo zanimljivo je bilo u Hodošanu gdje je glavni sudac Marko Đurđek opomenuo čak šestoricu domaćih igrača i petoricu gostujućih igrača. Hodošanu je isključen Zoran Pasler, a Draškovcu Mladen Filipović. Spomenuti igrači morali su ranije napustiti teren za igru zbog međusobnog udaranja.

Postignuto je 25 zgoditaka, što je prosjek 3,12 zgoditaka po susretu.

II. MEĐIMURSKA LIGA – A skupina

Subota:

Međimurje-Čakovec – Croatia 0-9

Nedjelja:

Vidovčan – Borac PMP 2-0, Budućnost (P) – Omladinac (DS) 2-2, Drava (DM) – Borac (DH) 6-1, Drava (K) – ČSK 1-2, Otok – Bratstvo (P) 2-1, Jadran – Radnički 3-1, Mladost (I) – Mladost (D) 1-1

Ostvarene su četiri pobjede domaćina, dvije gostujuće te su dva susreta završila neriješeno. Nakon dva prvenstvena kola stopostotni učinak imaju Croatia, Vidovčan, Jadran i ČSK. Bez osvojenog boda su Borac PMP, Borac (DH), Drava(K) i NŠ Međimurje-Čakovec.

U Donjem Mihaljevcu isključen je trener Borca (DH) Damir Far, zbog učestalog prigovaranja glavnom sucu Goranu Tomičiću. Igrač ČSK Bruno Kramar u 86.minuti isključen je u Kuršancu zbog odgurivanja glavnog suca Karla Klobučarića. U istoj minuti glavni sudac je dosudio nepostojeći kazneni udarac prema mišljenju delegata Zorana Novaka. U susretu Otoka i Bratstva iz Preseke, šestorica opomenutih kod domaćina, a kod gostiju trojica.

II. MEĐIMURSKA LIGA – B skupina

Subota:

Sloboda (S) – Vučetinec 8-0, Bratstvo (SV) – Hajduk (B) 4-2, Mali Mihaljevec – Budućnost (M) 2-2

Nedjelja:

Omladinac (M) – Sloboda (M) 5-3, Strahoninec – Hajduk (Š) 1-4, Pobjeda – Plavi (Pek.) 0-2, Sokol – Donji Koncovčak 2-2, Zasadbreg 77 – Mura 4-4

U ovome kolu efikasne susrete vidjeli su gledatelji u Slakovcu, Mačkovcu i Zasadbregu.

Kristijan Fegeš obilježio je općinski derbi Slobode i Vučetinca. Spomenuti napadač upisao se u listu strijelaca čak četiri puta. U dvoboju Sokola i Donjeg Koncovčaka bilo je čak deset opomenutih igrača. Kod domaćina četiri, a kod gostiju šest. U Zasadbregu, hat-trick su ostvarili domaći napadač Miroslav Lisjak i napadač Mure Luka Čalopa.

III.  MEĐIMURSKA LIGA

Subota:

Pušćine – Napredak 11-0 , Torpedo – Parag 9-4, Graničar (N) – Dubrava 1-8

Nedjelja:

Jedinstvo (NSnD) – Dinamo (Ž) 8-0

Mladost (S) je bila slobodna.

U sva četiri susreta, raspucani su bili Torpedo, Dubrava, Pušćine i Jedinstvo.

Kapetan Pušćina Karlo Levanić bio je četverostruki strijelac protiv Napretka, kao i igrač Dubrave Dino Varga na gostovanju u Novakovcu. Hat-trick su ostvarili Dragan Tuksar iz Torpeda i Petar Krizman iz momčadi Jedinstva. Momčad Paraga u posljednjoj minuti u Križovcu nije iskoristila opravdano dosuđeni kazneni udarac.

U ovome kolu postignuta su čak 42 zgoditka, što je prosjek od 10,25 po susretu.