10 C
Četvrtak, 18 travnja, 2024

Međimurju samo bod na otvaranju prvenstva

U lijepom ambijentu pred petsto gledatelja Međimurje je u 1. kolu 2. HNL ugostilo riječki Orijent 1919. Unatoč premoći i mnogobrojnim prigodama Međimurje je uzelo samo bod na otvaranju prvenstva.

Gostujući Orijent u prvih dvadesetak minuta skoro da nije prelazio centar, Međimurje se propisno ispromašivalo. Ivančić je dva puta bio u prilici, a Čikvar je pogodio gredu. Najveću prigodu gosti su imali u 21. minuti kada dobar udarac Gerca brani Koprić.

U drugom dijelu dominacija domaćih isplatila se u 62. minuti kada na ubačaj Hudećeka dobro reagira Šimičić i glavom pogađa za 1:0.

Domaći i dalje imaju incijativu i šteta što je nisu naplatili drugim golom.

Pet minuta prije kraja gosti poravnavaju na 1:1 iz prekida, a glavom gol zabija Mulac. Iako su gosti nekoliko puta zaprijetili ostaje dojam da je Međimurje bilo bliže pobjedi, ali broje se golovi, a ne prilike.

Tijekom cijele utakmice domaći igrači imali su podršku od vjernih navijača “Anđela” koji su proslavili 10. rođendan te im ovim putem i mi čestitamo.