Kup: Polet (SMnm) preokretom do pobjede u Belici, Bratstvo (J) uvjerljivo u Zasadbregu

U Belici se vodila velika borba za prolaz, ali na kraju je ipak favorit Polet prošao dalje

Nakon preostale dvije utakmice Kupa MNS-a koje su odigrane u nedjelju poslijepodne, poznati su svi polufinalisti za sezonu 2019./2020. ovog prestižnog natjecanja u kojem osim trofeja pobjednika, dva međimurska nogometna kluba finalisti, ostvaruju plasman u pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa.

U polufinale su se plasirali u nedjelju plasirali Polet (Sveti Martin na Muri) i Bratstvo (Jurovec), u subotu Rudar (Mursko Središće), a “bez borbe” Graničar iz Kotoribe.

Beličanci su prvi poveli, ali nisu izdržali i u nastavku je Polet stigao do pobjede

Pred više od 500 gledatelja zanimljiva utakmica odigrana je u Belici gdje je s pojačanjima iz ljetnog prijelaznog roka domaći BSK dočekao hrvatskog trećeligaša Polet iz Svetog Martina na Muri. U prvom dijelu sve je mirisalo na iznenađenje jer su domaći vodili 1:0, ali u nastavku je uslijedio preokret. Najprije je Polet u ranoj fazi drugog dijela poravnao na 1:1, a zatim su u završnici stigli do pobjede konačnim rezultatom 1:3 za pobjedu gostiju.

Navijači Polet slavili su na kraju utakmice u Belici prolaz u polufinale

Gosti su slavili i u Zasadbregu. Još jedan klub iz Općine Sveti Martin na Muri stigao je u polufinale, to je Bratstvo iz Jurovca. Oni su bili vrlo uvjerljivi protiv domaćina i stigli do visoke pobjede 2:5.

Rezultati polufinala: Mursko Središće: Rudar – Nedelišće 4:2, Zasadbreg: Zasadbreg – Bratstvo (Jurovec) 2:5, Belica: BSK – Polet (Sveti Martin na Muri) 1:3 i Kotoriba: Graničar – Međimurje (Čakovec) 3:0 (pf).

U polufinalu igraju Rudar – Bratstvo (J) i Polet (SMnM) – Graničar (K), a domaćinstvo će se odrediti ždrijebom u utorak 21. srpnja u 12 sati u prostorijama MNS-a u Čakovcu.