16.7 C

Košarkaši Međimurja osvojili Kup regije Sjever

Pobjedom 103:100 u Virju protiv domaćina Podravca, košarkaši našeg drugoligaša Međimurje osvojili su Kup regije Sjever i plasirali se u nastavak natjecanja hrvatskog Kupa Krešimir Ćosić.

Lijepi je to uvod u novu sezonu 2. košarkaške lige u kojoj će Međimurje zaigrati u rosteru koji je spoj iskustva i mladosti s tendencijom da se stvori što kvalitetniji novi kostur igrača iz našeg kraja za naredne sezone.

U pobjedi Međimurja opet je briljirao kapetan Krajačić s 31 košem, a efikasni su bili i Stjepan Kranjčec koji je zabio 20 poena i Gašparić s 15.

Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja. U prvih 20 minuta dominiralo je Međimurje, ali je Podravac preokrenuo susret u 3. četvrtini i poveo s +3.

Ipak, završna četvrtina pripala je našem čakovečkom sastavu za konačnu pobjedu 103:100 i slavlje za osvojeni novi pehar.