ŽKK Radost na domaćem terenu nakon produžetaka stigla do pobjede

ŽKK Radost stigla je do pobjede protiv KK Žiri.

ŽKK RADOST – KK ŽIRI 84:76 (8:18; 19:13; 20:16; 23:23; 14:6)
Sastav: Bašek 35, Terek 13, Škoda 13, Hlebec 11, Rodek 6, Obadić 3, Mađar 3, Mikolaj Ma, Mikolaj Mi, Polanec, Valkaj

Vrlo loše otvorile su igračice ŽKK Radosti susret i već nakon prve četvrtine gošće, lakše od očekivanog, odlaze na dvoznamenkastu prednost (8:18).

Pozitivno u tome je što se tada nisu predale, već su se valjda tek tada zagrijale.

U drugoj četvrtini nešto bolja igra i čvršća obrana dovode do smanjenja zaostatka, kojeg su u trećoj četvrtini u potpunosti anulirale i na semaforu je bilo 47:47.

Posljednja četvrtina također je završila izjednačeno, ali samo 1.20 prije kraja gošće imaju prednost od čak 6 poena koju nisu uspjele zadržati.

Sedam sekundi prije kraja najbolja igračica Radosti Laura Bašek pogađa oba bacanja za izjednačenje, a gošće ne koriste posljednji napad. U produžecima konačno Radostašice uzimaju stvari u svoje ruke i donose svojoj ekipi drugu pobjedu.

Nakon tri utakmice koje su Međimurke izgubili u egalu, konačno se piše pobjeda koja nije nezaslužena.

Idući vikend Radost gostuje u Kranjskoj Gori kod Jesenica.