18.9 C

Praznik nogometa u Nedelišću: Utakmica okupila brojne gledatelje, Farmaceuti vode 0:3

Drugi put u 32-godišnjoj povijesti hrvatskog nogometnog kupa Nedelišće je izborilo plasman u osminu finala odnosno, u društvo 16 najboljih klubova u Hrvatskoj. Prije 10 godina Nedelišćanci su putovali u Dubrovnik na noge GOŠK-u, nakon što su u povijesnoj utakmici izbacili Rijeku.

Ovaj put protivnik u osmini finala je došao iz Koprivnice. Iako su posljednju ligašku utakmicu igrali u ponedjeljak, a za današnji susret nisu imali sve igrače na raspolaganju, nogometaši Slaven Belupa znali su da se na SRC-u Trate ne smiju opustiti – jer Nedelišće zna kako izbaciti prvoligaša.

Zaostatak na poluvremenu

Igrači su na teren izašli uz pratnju dječaka iz Škole nogometa Petica te Mažoretkinja Nedelišća.

Nogometaši trenera Jageca krenuli su veoma dobro u utakmicu u kojoj su obje momčadi na početku izmjenjivale prilike.

Domaći blok je probijen u 20. minuti nakon prave pomutnje u šesnaestercu kada je Mioč iz blizine pospremio loptu pored Kocijana.

Farmaceuti su povećali vodstvo u 28. minuti kada se u šesnaestercu lopta sretno i spretno odbila od grede nakon čega glavom zabija Arb Manaj.

Nakon drugog primljenog pogotka uslijedio je pad u igri domaćih koji u 37. minuti primaju treći pogodak, kada iz mrtvog kuta zabija Branšteter. Poluvrijeme je završilo rezultatom 0:3.

Navijačka skupina Skitnice od prve minute vjerno je pratila nogometaše Nedelišća.

Sastavi

Nedelišće: Kocijan, Vibovec F., Pintarić N., Pintarić M., Kosir, Munđar, Krslak, Farkaš, Treska S., Treska I., Jurak.

Pričuve: Topolnjak, Vuk, Viobec J., Lesar, Gerson, Mavriček, Podvezanec, Marcos Gabriel, Kayo Halen.

Slaven Belupo: Marković, Martinaga, Bašić, Božić (C), Žuljević, Kvržić, Jambor, Mioč, Branšteter, Christopoulos, Manaj.

Pričuve: Vuković, Riđan, Mudražija, Crnac, Mihalić, Hlevnjak, Tepšić, Behram, Boras.

Glavni sudac: Ivan Matić. Pomoćni suci: Ivan Janić, Tomislav Keglević. Četvrti sudac: Ivan Slunjski.