14.5 C

Hrvatska nakon lutrije jedanaesteraca izborila polufinale Svjetskog prvenstva

Nakon 120 minuta utakmice četvrtfinala Svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru, pobjednika su opet odlučivali penali.

Na prvi pogled u izjednačenoj utakmici ipak je u prvih 90 minuta dominirao Brazil. Peterostruki svjetski prvaci statistički su dominirali u kreiranim prilikama i upućenim udarcima.

Hrvatska, iako je imala nekoliko kreiranih šansi, sve do susreta nije uputila skoro niti jedan udarac u okvir gola. U sudačkoj nadonkadi prvog produžetka Neymar je, na asistenciju Paquete, nanizao nekoliko naših igrača, došao ispred Livakovića kojeg iz blizine matira za 0:1.

Kod Hrvatske posebno treba istaknuti Livakovića koji je u više navrata uspijevao izluditi brazilske napadače i obraniti više stopostotnih prilika.

U 117. minuti predivna akcija Vatrenih kada Oršić probija po lijevoj strani i dodaje Petkoviću koji se s vrha šesnaesterca matira Alissona, poravnava rezultat i “šalje” utakmicu na penale.

Nakon lutrije jedanaesterca Hrvatska je slavila i izborila polufinale Svjetskog prvenstva!