Prvenstveni raspored je htio da se jedina naša dva predstavnika u 3. HNL Sjever sretnu već u drugom kolu.

U međimurskom derbiju koji je odigran u lijepom ambijentu pred oko 800 gledatelja u Svetom Martinu na Muri, po teškom i sparnom vremenu domaći Polet dolazi u vodstvo u 18. minuti golom Šarića.

Polet nadigrao Rudar

Do kraja poluvremena po jedna prilika sa svake strane. U drugom dijelu Rudar je odolijevao sve do deset minuta prije kraja. Tada u razmaku od četiri minute Dejan Mezga s dva gola rješava pitanje pobjednika. U 90. minuti Brezovec zaključuje utakmicu za konačnih 4:0.

Navijači Poleta Sveti Martin na Muri

Nakon nesretnog poraza u Ždralovima, uvjerljiva pobjeda Poleta je veliko ohrabrenje pred nastavak prvenstva, dok Rudar čeka nimalo jednostavna sezona u ovom puno jačem rangu natjecanja od dosadašnjeg.

Spomenimo također da je ova utakmica bila prilika da se klupska Uprava Poleta zahvali na dosadašnjem fizioterapeutu Dragutinu Kralju, koji se nakon dugogodišnjeg pružanja “prve pomoći” igračima oprostio od ove “funkcije” u klubu. (md)