U drugom kolu 1. HRL u Prelogu je odigran veliki rukometni derbi između domaćina i Čakovca. Slavili su Preložani s 32:30 i upisali drugu uzastopnu pobjedu.

U sjajnoj atmosferi i pred velikim brojem navijača obje momčadi njih oko 500, bolje su krenuli gosti, domaći igrači malo zbunjeno ulaze u utakmicu i u 12. minuti rezultat je bio 2:7 za Čakovec. Nakon toga domaći trener Hozjak zove time-out i mijenja koncepciju igre. Polako ali sigurno domaći igraći hvataju ritam utakmice i uz pomoć fantastičnih navijača u 25. minuti dolaze do poravnanja rezultata 13:13. Atmosfera u dvorani se zahuktala i krajem prvog poluvrijemena rukometaši Preloga dodaju u veću brzinu i završavaju prvo poluvrijeme rezultatom 16:14.

Velika borba se vodila u međimurskom rukometnom derbiju u Prelogu

Početkom drugog poluvrijeme nastavila se šahovska borba u derbiju, gdje je Prelog većinom bio u vodstvu, a Čakovec stalno stizao. Iako je gostujući trener Borković ima na raspolaganju širi roster igrača, Preložani su pokazali veliku borbenost i timsku obranu na čelu sa odličnim vratarom Vanjom Lončarićem.

U 59. minuti rukometaši Preloga dolaze do dva pogotka viška i do konačnog rezultata 32:30 za veliko slavlje.

Domaće strijelce predvodio je Denis Bogović s 9 golova. Karlo Zadravec postigao je 8, a Mario Belić u pobjedu je ugradio 7 pogodaka. Lončarić je upisao visokih 18 obrana. Kod Čakovca najefikasniji su bili Nikola Vuković s 9 i Petar Sklepić s 8 pogodaka.

Iako je tek početak prvenstva i puno je bodova u igri, derbi je uvijek derbi i pobjeda je uvijek nešto posebno, pa tako i ovog puta kada je slavio Prelog. Njima će to biti zalet za što bolju sezonu, dok su očekivanja Čakovčana vrlo visoka, tako da će poraz dobro doći da se analizira što je dobro, a što nije, jer za vrh tablice treba kontinuitet dobrih igara i rezultata.

(md, foto: Studio M)