15 C
Petak, 19 travnja, 2024

Dvije utakmice i dvije pobjede ŽOK Kaštel

Na parket su prve izašle igračice ŽOK Kaštel 2 u utakmicu 2. kola 3 HOL sjever, protiv treće ekipe ŽOK Kitro Varaždin 3. Čvrsta i izjednačena utakmica u kojoj je svaki tim imao svoj set. Prvi set osvaja Kaštel s čvrstih 25:22. Drugi i treći set uzima Varaždin (14:25 i 18:25). U četvrtom setu, od samog početka, Kaštelanke su mirne glave i sigurne ruke, lagano gradile prednost te ga završile s 25:21. Peti set je uvijek igra živaca i pobijedit će ona ekipa koja ostavi srce na terenu. To je ovog puta bila ekipa Kaštela. Rutinom, smirenošću kao da je prvi set, te velikim srcem u obrani, na svoj su mlin preusmjerile utakmicu i završile peti set s 15:10. Kao hrvatska nogometna reprezentacija. Igraju do zadnje sekunde. Konačni rezultat 3:2 je ono što je i za očekivati kod ovako teškog protivnika.

Slijedila je utakmica 2. kola 1. B HOL sjever ŽOK Kaštel 1 vi OK Medvešćak. Ono što su Kaštelanke odlučile servirati protivničkoj ekipi, bilo je dostojno 3 Michelinove zvjezdice. Pokazale su virtuoznu igru u napadu i obrani, odlučnost i karakter dostojan daleko većih i jačih ekipa. Od prve sekunde pokazale su da neće biti poklanjanja ni lakih poena, te će se protivnice morati dobro oznojiti ako žele osvojiti koji poen, a o setu ili utakmici, neka ni ne razmišljaju. Kao suza čista 3 boda idu u Pribislavec. 25:18, 25:18 i 25:13, pokazuje snagu ove ekipe. Virtuozna utakmica kakvu bi voljeli gledati svaki puta. (Predrag Peršak)