13.9 C
Subota, 2 ožujka, 2024

Čakovečka rapsodija rukometa: Na domaćem terenu slavili i učvrstili vodeću poziciju!

Rukometaši Čakovca novom pobjedom večeras su dodatno učvrstili vodeću poziciju 1. HRL Sjever.

Leteći medvjedi pred 700 gledatelja u dvorani Graditeljske škole ugostili su Maksimir Pastelu te slavili visokim rezultatom 43:29.

Iako je nekoliko ključnih igrača izostajalo te je Čakovec bodrilo s tribina, domaći rukometaši nisu ništa prepustili slučaju. Nakon uvodnog fire showa i nastupa Plesnog studija Korak uslijedio je izjednačen ulazak u utakmicu. Čakovčani se nakon toga ubrzo uspijevaju odvojiti na +6 (12:6) u 15. minuti. Momčad Maksimira donekle je pratila taj ritam pa je prednost domaće momčadi iznosila +5 nakon prvih 30 minuta.

Još odlučnije krenuli su u nastavku. Prvo su povezali tri pogotka, nakon čega Maksimir uspijeva zabiti jedan, da bi Čakovčani povezali još četiri – i tu je utakmica bila riješena. Sredinom drugog dijela imaju visokih 11 golova prednosti, što na kraju pretvaraju u +13 (43:29).

Najefikasniji u domaćim redovima bili su Petar Sklepić (10), Mateo Hozjan (8) te Tin Tompić (7).

MRK Čakovec: Hozjan (8), Friščić (2), Zadravec (3), Martinez, Tkalčec (1), Kranjec (2), Sklepić (10), Vuković (4), Varošanec, Vincek, Novak (2), Horvat E. (1), Solarić, Tompić (7), Đurđević, Goričanec (3).

Spomenimo još kako je drugoplasirani Bjelovar izgubio protiv Siska pa sada Čakovčani na vrhu imaju tri boda prednosti.

U sljedećem, 12. kolu koje je na rasporedu iduće subote 2. prosinca, gostuju u Vidovcu.