13.9 C

Karatistima Globusa 16 medalja u Osijeku, od toga devet zlata

U subotu, 10. studenog, u Dvorani Gradski vrt u Osijeku održan je 1. karate kup grada Osijeka.

Na natjecanju je nastupilo preko 500 natjecatelja iz 40 klubova iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske.

Na turniru su uspješno nastupili i karatisti Globusa iz Čakovca koji su osvojili 16 medalja – od čega devet zlatnih, četiri srebrne i tri brončane medalje. Ovim rezultatom Globusovci su bili najuspješniji klub u borbama i 2. u ukupnom poretku.

Medalje su osvojili:

1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su:  Ema Marčec – ml.kadetkinje -45kg i kadetkinje -47kg, Aida Trstenjak – učenice -32kg, Laura Strahija – učenice -36kg, Lovro Farkaš – ml.kadeti -52kg, Ana Filipović – kadetkinje +54kg, Sara Novak – juniorke -48kg, Sven Strahija – učenici +46kg, Josip Slukić – kadeti -63kg

2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Nikola Topličanec – ml.kadeti -41kg, Aida Trstenjak – ml.kadetkinje -40kg, Sara Novak – kadetkinje -47kg, Ana Filipović – juniorke +59kg

3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Sven Strahija – ml.kadeti -48kg, Laura Strahija– ml.kadetkinje -40kg, Timo Vlahek – kadeti -52kg

Natjecatelje su na natjecanju vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić, a sudili su Tomislav Magdalenić i Berislav Maksimović