6.1 C

Veterani Badmintonskog kluba Međimurje uspješni u osvajanju medalja

U subotu, 10. veljače, u dvorani II. OŠ Čakovec u odličnoj organizaciji BK ”Međimurje” Čakovec održano je Veteransko pojedinačno Prvenstvo Hrvatske 2018.

Na VPH 2018 nastupilo su 42 najbolja veteranska igrača i igračica iz 12 klubova Hrvatske. Među njima uspješno je nastupila veteranska ekipa Badmintonskog kluba Međimurje pod vodstvom trenera i igrača Danijela Zadravca.

Voditelji natjecanja bio je Filip Mikolaj, vrhovni sudac Ivanka Pokorni iz Zagreba i suci: Jelena Novak, Viktor Ružić i Helena Kovač.

VPH 2018 svečano je otvorio tajnik Kluba Tomislav Grubić.

U konkurenciji veterana +35 naslov državnog prvaka osvojio je Antonio Lovrić (PZ) pobjedivši u finalu Sandija Šabana (VG) s 2:1. Brončane medalje osvojili su Nikica Šikić (SZ) i Hrvoje Jerkin (VG).

U konkurenciji veteranki +35 naslov državne prvakinje osvojila je Maja Žubrinić (Flex) pobjedivši u finalu Atanu Škalko (Flex) s 2:0. Brončane medalje osvojile su domaće igračice Bisera Zadravec i Jasmina Lučić (obje MČ).

U konkurenciji muških parova veterana +35 naslov državnih prvaka osvojio je par Antonio Lovrić/Marjan Vugrinec (PZ/KC) pobjedivši u finalu međimurski par Danijel Zadravec/Nikola Šoštarić (MČ) s 2:1. Brončane medalje osvojili su: Nikica Šikić/Goran Miletić (SZ/FL) i Dalibor Duspara/Sandi Šaban (PZ/VG).

U konkurenciji ženskih parova +35 naslov državnih prvakinja osvojile su Nina Kovačić/Lidija Petrinović (MZ) pobjedivši u finalu par Atana Škalko/Maja Žubrinić (FL) s 2:0. Brončane medalje osvojilie su domaći par Jasmina Lučić/Bisera Zadravec i Lidija Šaban/Ivana Andabaka ( MZ).

U konkurenciji mješovitih parova +35 naslov prvaka osvojili su Marjan Vugrinec/Natalija Kompari (KC) pobjedivši u finalu par Antonio Lovrić/Nina Kovačić (PZ/MZ) s 2:1. Brončane medalje osvojili su par iz Međimurja Danijel i Bisera Zadravec (MČ) i Nikola Sulić/Ivana Andabaka (MZ).

U konkurenciji veterana +45 naslov prvaka osvojio je Marjan Vugrinec (KC) pobjedivši u finalu Dalibora Dusparu (PZ) s 2:0. Brončane medalje osvojili su: Sandi Šaban (VG) i Nikica Šikić (SZ). Rezultat naših: Filip Vadlja 1/4.

U konkurenciji muških parova veterana +45 naslov prvaka osvojio je međimurski par Danijel Zadravec/Filip Vadlja pobjedivši u finalu par Sandi Šaban/Nikica Šikić (VG/SZ ) s 2:0. Brončane medalje osvojili su: Aleš Lotrič/Milan Medić (TI) i Dalibor Duspara/Marjan Vugrinec (PZ/KC).

U konkurenciji mješovitih parova veterana +45 naslov prvaka osvojili su par Sandi Šaban/Lidija Šaban (PZ/MZ) pobjedivši u finalu par Miroslav Vurdelja/Nina Kovačić (MZ) s 2:1. Brončane medalje osvojili su: Neven Tadej/Ivana Andabaka (MZ) i Damir Skorup/Lidija Petrinović (MZ).

U konkurenciji veterana +55 naslov prvaka svojio je Leo Miler (Flex) pobjedivši u finalu Damira Skorupa (SZ) s 2:0. Brončane medalje osvojili su: Neven Tadej (MZ) i Zdenko Mihetec (SZ).

U konkrenciji parova veterana +55 naslov prvaka osvojili su Zdenko Mihetec/Neven Tadej (SZ/MZ) pobjedivši u finalu par Leo Miler/Damir Skorup (FLEX/SZ) s 2:1. Brončanu medalju osvojio je naš par Damir Špiranec/Rajko Bel (MČ).

Klub zahvaljuje svojim sponzorima i pokroviteljima na pomoći u uspješnoj organizaciji VPH.