Borna Vadlja i Ela Trstenjak iz Lendave donijeli zlato

Tijekom vikenda 21. do 23. travnja u dvorani Srednje dvojezične škole u Lendavi, Slovenija u odličnoj organizaciji BK ”Mladost” Lendava održan je 12. Međunarodni badmintonski turnir “Srebrna žogica 2016 ” za limače u-11, mlađe kadete u-13, kadete u-15 i juniore u-19.

Na turniru je  sudjelovalo 180 mladih igrača i igračica u svim konkurencijama iz sedam zemalja, a među njima ekipa limača, mlađih kadeta, kadeta i juniora Badmintonskog kluba Međimurje pod vodstvom trenera Tomislava Grubića.

U konkurenciji limača u-11 svoj prvi međunarodni nastup zabilježili su dječaci Vito Peti, Matej Martinjak, Josip Đeri koji su osvojili 3. mjesta u skupinama i nisu prošli dalje, a Vito Blažić je osvojio 2. mjesto u skupinu te je prošao dalje izgubivši u osminifinala od Čeha Novaka s 2:0.

Kod djevojčica nastupile su po prvi put Nela Novak i Lucija Kacun te Iva Bratuša i osvojile 3. mjesta u skupini, a Vanja Novak je osvojila 2 .mjesto i prošla dalje izgubivši u osminifinala od Čehinje Skaraupove s 2:0.

U konkurenciji mlađih kadeta u-13 nastupili su Ivan Grubić, Marin Lakić i Dino Blažić koji su osvojili 3. mjesta u skupini i nisu prošli dalje.
U konkrenciji parova mlađih kadeta u-13 Ivan Grubić/Dino Blažić poraženi su u četvrtfinalu, a par Josip Đeri/Matej Martinjak u 2. kolu (1/8) dok su Vito Peti /Vito Blažić te Marin Lakić s Čehom Slavikom poraženi u 1. kolu (1/16).

U konkurenciji parova mlađih kadetkinja u-13 međimurski parovi Iva Bratuša/Vanja Novak te Nela Novak/Lucija Kacun poražene su u 1. kolu (1/16).

U konkurenciji kadeta u-15 Borna Vadlja nakon osvajanja uvjerljivog 1. mjesta u skupini te pobjeda u osmini i četvrt poražen u polufinalu od Slovenca, kasnijeg pobjednika, Mihe Mastena sa 2:0 (21:19, 21:19) i osvojio brončanu medalju. Luka Črep je osvojio 2. mjesto u skupini te je osminifinala poražen od Hrvata Gotesmana s 2:0, a Filip Knežević i Marin Filo nisu prošli skupinu.

U konkurenciji parova kadeta u-15 Međimurec Borna Vadlja sa Slovencem Mihom Masten uvjerjivo je osvojio 1. mjesto i zlatnu medalju pobjedivši u finalu češki par Poriz/Prek s 2:0 (21:11, 21:11 ). Naš par Luka Črep/Filip Knežević poražen je u 1. kolu (1/8).

Borna Vadlja zlato
Borna Vadlja
Ela Trstenjak zlato
Ela Trstenjak

U konkurenciji juniora u-19 nastupio je Lino Zadravec i osvojio 2. mjesto u skupini da bi u osminifinala izgubio od Čeha Wolfa sa 2:0. I Luka Grubić s dvije pobjede u skupini osvojio 1. mjesto te je pobjedama u osmini i četvrtfinalu izgubio u polufinalu od Čeha Wolfa s 2:1 (22:20, 11:21, 11:21) i osvojio brončanu medalju.

U konkurenciji parova Luka Grubić i Lino Zadravec poraženi su u četvrtfinalu od slovenskog para Šendlinger/Klemenc s 2:0 (21:13, 21:18).

U konkurenciji juniorki u-19 nastupile su Karmela Vadlja, koja je osvojila 3. mjesto u skupini i nije prošle dalje, dok je Ela Trstenjak uvjerljivo osvojila 1. mjesto u skupini s tri pobjede te je pobjedama u četvrt i polufinalu, poražena u finalu od Čehinje Petre Janošove s 2:1 (21:16, 16:21, 21:17) i osvojila srebrnu medalju.

U konkurenciji parova juniorki naša Ela Trstenjak sa Slovenkom Mašom Dolar uvjerljivo je osvojila 1. mjesto i zlatnu medalju pobjedivši u finalu rumunjski par sestre Soare s 2:0 (21:14, 21:9).