14.5 C

Na badmintonskom Prvenstvu Hrvatske 2017. medalje i za Međimurce

U subotu i nedjelju 4. i 5. veljače u Čakovcu u dvorani II.OŠ Čakovec u odličnoj organizaciji kluba Badmintonskog kluba ”Međimurje” Čakovec održano je 26. seniorsko Prvenstvo Hrvatske 2017.

Na SPH 2017 nastupila su 42 najbolja igrača i igračica iz sedam klubova Hrvatske. Među njima uspješno je nastupila seniorska ekipa Međimurja pod vodstvom trenera Tomislava Grubića.
Voditelj natjecanja bio je Danijel Zadravec iz Čakovca, vrhovni sudac Goran Miletić iz Zagreba, a suci:Antonio Lovrić iz Zagreba i Filip Mikolaj.

SPH 2017 svečano je otvorio gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač.

U konkurenciji seniora naslov državnog prvaka osvojio je Zvonimir Đurkinjak (Medvedgrad, Zagreb) obranivši prošlogodišnji naslov, pobjedivši u finalu klubskog kolegu Igora Čimbura  s 2:0. Brončane medalje osvojilli su: Filip Špoljarec (MZ) i Josip Uglešić (MZ).
Rezultati naših igrača: Luka Vlahek ¼, Luka Grubić i Filip Bel 1/8, Lino Zadravec i Viktor Ružić ispali u 1/16.

U konkurenciji seniorki naslov državne prvakinje osvojila je Maja Pavlinić (MZ) pobjedivši u finalu Doru Drvodelić (MZ) s 2:0. Brončane medalje osvojili su: Nikolina Dimić i Matea Čiča (obje MZ). Rezultati igračica Međimurja: Ela Trstenjak i Emilija Talan ispale u ¼.

U konkurenciji muških parova naslov državnih prvaka osvojili su par Zvonimir Hoebling/Igor Čimbur (MZ) pobjedivši u finalu klubske kolege Filipa Špoljarca/Zvonimira Đurkinjaka s 2:1. Brončane medalje osvojili su: par BK Međimurje Luka Vlahek/Matija Hranilović (MČ) i par Filip Jagar /Neven Rihtar (VG).
Rezultati ostalih naših: Luka Grubić/Lino Zadravec ¼, Filip Bel/Viktor Ružić 1/8.

U konkurenciji ženskih parova naslov državnih prvakinja osvojile su Staša Poznanović/Matea Čiča (MZ ) obranivši naslov pobjedivši u finalu par Katarina Galenić/Maja Pavlinić (MZ) s 2:0. Brončane medalje osvojili su: BK Međimurje Ela Trstenjak sa zagrebčankom Ingom Sadaić (MČ/ZM) i Dora Drvodelić/Nikolina Dimić (MZ).

U konkurenciji mješovitih parova naslov državnih prvaka osvojili su par Igor Čimbur/Matea Čiča (MZ) pobjedivši u finalu klupske kolege, par Filip Špoljarec /Dora Dragčević s 2:0. Brončane medalje osvojili su: Zvonimir Đurkinjak/Dora Drvodelić (MZ) i Filip Jagar/Lucija Buchberger (VG). Rezultati naših: Matija Hranilović / Ela Trstenak ispali u ¼. i Luka Vlahek/Emilija Talan 1/8.

U sklopu SPH 2017 održana je svečana ceremonija dodjele medalja najboljim u svim mlađim kategorijama HK-a za 2016.godinu, medalje je uručio najbolji hrvatski igrač Zvonimir Đurkinjak.
Medalje i pehare najboljim seniorima uručio je tajnik BKMČ Tomislav Grubić.