7.1 C
Petak, 19 travnja, 2024

Badmintonaši Međimurja obilježili 25 godina kluba i medalje na Prvenstvu Hrvatske

U subotu i nedjelju, 3. i 4. veljače, u Čakovcu u dvorani II. OŠ Čakovec u odličnoj organizaciji kluba BK”Međimurje” Čakovec održano je 27. seniorsko Prvenstvo Hrvatske 2018.

Na SPH 2018 nastupilo je 47 najbolja igrača i igračica iz šest klubova Hrvatske. Među njima uspješno je nastupila seniorska ekipa Badmintonskog kluba Međimurje pod vodstvom trenerice Emilije Talan i trenera Tomislava Grubića.

Voditelj natjecanja bio je Danijel Zadravec iz Čakovca, vrhovni sudac Goran Miletić iz Zagreba, a suci: Antonio Lovrić iz Zagreba, Darko Ivan Vidaković iz V.Gorice, Lucija Zadravec iz Čakovca, Jelena Novak iz Nedelišća i Filip Mikolaj iz N.S.Rok.

SPH 2018 svečano je otvorio dogradonačelnik Grada Čakovca gospodin Zoran Vidović.

U konkurenciji seniora naslov državnog prvaka osvojio je Josip Uglešić (Medvedgrad, Zagreb) pobjedivši u finalu klupskog kolegu Filipa Špoljarca s 2:1. Brončane medalje osvojilli su: Borna Drvodelić (MZ) i Luka Ban (MZ).
Rezultati domaćih igrača: Luka Grubić i Lino Zadravec 1/8, Luka Vlahek, Borna Vadlja i Filip Bel ispali u 1/16.

U konkurenciji seniorki naslov državne prvakinje osvojila je Maja Pavlinić (MZ) pobjedivši u finalu Katarinu Galenić (MZ) s 2:0. Brončane medalje osvojili su: Inga Sadaić (ZM) i Matea Čiča ( MZ ).

Rezultati igračica BK Međimurje: Ela Trstenjak 1/4, Emilija Talan i Karmela Vadlja 1/8 i Laura Horvat 1/16.

U konkurenciji muških parova naslov državnih prvaka osvojili su par Zvonimir Hoebling/Igor Čimbur (MZ) pobjedivši u finalu par Dominik Doko/Filip Jagar (MZ/VG) s 2:0. Brončane medalje osvojili su: naš par Luka Vlahek/Matija Hranilović (MČ) i par Filip Špoljarec/Josip Uglešić (MZ).
Rezultati ostalih Međimuraca: Filip Bel/Lino Zadravec i Luka Grubić/Borna Vadlja ispali u 1/8.

U konkurenciji ženskih parova naslov državnih prvakinja osvojile su Staša Poznanović/Matea Čiča (MZ) obranivši naslov pobjedivši u finalu par Dora Drvodelić/Dora Dragčević (MZ) s 2:1. Brončane medalje osvojili su: naša Ela Trstenjak sa Zagrepčankom Ingom Sadaić (MČ/ZM) i Lucija Trgovac/Nikolina Dimić (MZ).

U konkurenciji mješovitih parova naslov državnih prvaka osvojili su par Filip Špoljarec/Maja Pavlinić (MZ) pobjedivši u finalu klupske kolege par Igor Čimbur/Matea Čiča s 2:1.
Brončane medalje osvojili su: Luka Ban/Lucija Trgovac (MZ) i Filip Jagar/Lucija Buchberger (VG).
Rezultati BK Međimurje: Filip Bel/Laura Horvat 1/4, Matija Hranilović/Emilija Talan, Luka Vlahek/Ela Trstenjak, Luka Grubić/Karmela Vadlja 1/8 i Borna Vadlja/Katja Siročić 1/16.

U sklopu SPH 2018 održana je svečana ceremonija dodjele medalja najboljim seniorima u ukupnom poretku HK-a za 2017. godinu, Međimurka Ela Trstenjak osvojila je srebrnu medalju u paru, Filip Bel brončanu u mješovitim parovima, a ekipa kluba ekipno 2. mjesto i srebrnu medalju.
Medalje i pehare najboljim seniorima uručio je tajnik BKMČ Tomislav Grubić.

U sklopu SPH 2018 Badmintonski klub Međimurje je u subotu, 3. veljače, u dvorani II. OŠ Čakovec s početkom u 19.00 sati održao svečanu proslavu 25. godišnjice uspješnog rada.

Na svečanosti Kluba prisutvovali su sve generacije igrača kluba kao i roditelji, bivši i sadašnji dužnosnici kluba te gosti: gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač i dogradolnačelnik Zoran Vidović, pročelnik upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Međimurke županije Branko Sušec, tajnik ZSU Grada Čakovca Tomica Jakopec i predstavnici medija.

Svečanost su uveličale nastupom i najmlađa grupa čakovečkih mađoretkinja i pjevačica Kaja Haček.

Tajnik kluba Tomislav Grubić obratio se svim gostima te ih upoznao sa kratkom poviješću kluba kroz 25 godina.