7.1 C

Nevia Fotak srušila dva rekorda, Dorian Čavlek postao državni prvak, Martin Vuri osvojio srebro

Međimurski atletičari ponovno su postigli sjajne uspjehe na državnoj razini i potvrdili svoju iznimnu kvalitetu.

Proteklog vikenda u zagrebačkoj atletskoj dvorani na velesajmu održana su dva Dvoranska prvenstva Hrvatske, prvo u subotu za kadete i kadetkinje u organizaciji AK Agram, zatim u nedjelju za mlađe kadete i mlađe kadetkinje u organizaciji AK Zagreb.

Nevia Fotak briljirala

U svoja dva nastupa na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za kadetkinje i kadete u dvorani, Nevia Fotak ponovno je briljirala.

Na natjecanju nastupila je u svojoj starosnoj kategoriji, pobijedila u skoku u dalj sa preskočenih 571 cm, što je za jedan cm bolje od njenog državnog kadetskog dvoranskog rekorda postignutog prije tjedan dana.

U svom drugom nastupu također je oborila svoj kadetski rekord u dvorani, ovaj puta na 200 metara s rezultatom 25:19. Nevia se tako dva puta popela na najviše postolje, a medalje joj je imao čast dodijeliti njen trener Aleksandar Žbulj.

Dorian Čavlek državni prvak, Martin Vuri srebrni

Veliko iznenađenje priredio je Dorian Čavlek koji je nastupio u skoku u vis i s preskočenih 173 cm uvjerljivo pobijedio svoje konkurente. Odlično je na 60 metara trčao Martin Vuri (AK Mursko Središće) koji je sa 7,56 bio drugi na 60 metara.

Na natjecanju su za AK Međimurje još nastupili Dino Horvatić koji je bio sedmi na 1000 metara, Krsto Barić koji je zauzeo deveto mjesto na 200 metara te 15. mjesto na 60 metara, Oto Pesek na 200 metara je bio 15., dok je Leonarda Vilić bila 15. na 200 metara i 18. na 60 metara.

Dorian Čavlek u svom je drugom nastupu trčao 60 metara prepone i završio peti, dok je Martin Vuri trčao i na 200 metara te osvojio šesto mjesto. Štafete Međimurja na 4×200 metara osvojila je osmo mjesto, u sastavu Dorian Čavlek, Oto Pesek, Leonard Vuković i Krsto Barić.

Ostali rezultati

Kadeti: 60 m: 2. Martin Vuri 7,56 15. Krsto Barić 7,98 200 m: 6. Martin Vuri 25,29 9. Krsto Barić 26,11 15. Oto Pesek 26,69; 1000 m: 7. Dino Horvatić 2:59,71; 60 m prepone: 5. Dorian Čavlek 9,73; vis: 1. Dorian Čavlek 173 cm; 4 x 200 m: 8. Međimurje (Dorian čavlek, Oto Pesek, Leonard Vuković, Krsto Barić) 1:48,56.

Kadetkinje: 60 m: 18. Leonarda Vilić 8,58 200 m: 1. Nevia Fotak 25:19 15. Leonarda Vilić 27,86 Dalj: 1. Nevia Fotak 581.