4.5 C

AK Međimurje: Veterani rasturili na Otvorenom prvenstvu Hrvatske i Slovenije

Veterani Atletskog kluba Međimurje u subotu su ostvarili odlične rezultate na Otvorenom prvenstvu Hrvatske i Slovenije za atletske veteranke i veterane.

U dvorani je nastupilo šest njihovih atletičara koji su se tijekom zimskog perioda pripremali i iščekivali ovo natjecanje.

Zoran Deban je osvojio srebro na 60 metara (M45) s vremenom 8.40, dok je Damir Fotak osvojio četvrto mjesto u istoj kategoriji s vremenom 8.89.

Štefica Jeđut je s vremenom 31.00 osvojila zlato na 200 metara u kategoriji W35, dok se zlatnim odličjem u kategoriji M45 na 200 metara također okrunio Zoran Deban s vremenom 28.67.

Damir Fotak je osvojio srebro s vremenom 33.95 na 200 metara (M45), dok je Davorin Franjić osvojio zlatno odličje na 200 metara (M50) s vremenom 28.40.

Zvonko Horvatić je s vremenom 1:17.14 na 400 metara (M60) osvojio zlato, a Damir Šarić je na 800 metara (M50) osvojio broncu s vremenom 3:00.81. Zvonko Horvatić je osvojio srebro na 800 metara (M60) s vremenom 2:57.04.

U troskoku (M50) Davorin Franjić osvojio je zlato s rezultatom 9.14, dok su u štafeti 4×200 za muškarce Davor Franjić, Damir Fotak, Zvonko Horvatić i Damir Šarić osvojili zlato s vremenom 2:04.43.

U skoku u dalj Štefica Jeđut je s 4.03 u kategoriji W35 osvojila zlato, Damir Fotak u kategoriji M45 zlato s rezultatom 3.80, dok je Davorin Franjić također osvojio zlato s 4.31 u kategoriji M50.