4 C

Izvanredna Nevia Fotak srušila državni rekord i osvojila dva naslova prvakinje Hrvatske

Jučer je u zagrebačkoj atletskoj dvorani na Velesajmu, u organizaciji AK Agram, održano Dvoransko prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje pri čemu su postignuta i tri nova dvoranska kadetska rekorda Hrvatske.

U utrci kadetkinja na 200 metara, novi rekord je postavila članica AK Međimurje Nevia Fotak koja je istrčala dionicu za 25,62. Nevia Fotak bila je najuspješnija natjecateljica jer osim prethodno spomenutog rekorda, također je osvojila dva naslova prvakinje Hrvatske i to na 60 metara (istrčala za 7,95) i 200 metara (25,62).

Također treba istaknuti da je Dorian Čavlek, član AK Međimurja, osvojio osmo mjesto u kategoriji kadeta u disciplini 60 m prepone (10,09) kao i četvrto mjesto u skoku u vis (1,40). Igor Kućanski iz AK Međimurje osvojio je peto mjesto u kategoriji kadeta u disciplini kugle (4kg) s rezultatom 9,88.

Tena Šegović iz AK Međimurje osvojila je 20. mjesto (8,58.577) u trčanju na 60 metara u kategoriji kadetkinja i 22. mjesto u trčanju na 200 metara (28,66). Jana Blažeka iz AK Međimurje osvojila je 21. mjesto (1:54,27) u kategoriji kadetkinja na trčanju na 600 metara. U kategoriji kadetkinja u štafeti 4×200 metara sedmo mjesto pripalo je Lari Strnad, Neli Sabolić, Teni Šegović i Neviji Fotak. Leticija Špoljarić iz AK Mursko Središće zauzela je 12. mjesto u kategoriji kadetkinja na trčanju 60 m.