13.9 C

4.HNL: Nedelišće uvjerljivo u međimurskom derbiju, u Palovcu petarda Dinama

U međimurskom derbiju Nedelišće je pred 400 gledatelja ugostilo Omladinac. Domaći su u vodstvo došli u 34. minuti iz slobodnog udarca. S nekih dvadeset metara Jurak je prebacio živi zid i pogodio za 1:0. U 55. minuti udarcem glavom Panić povećava vodsto. Utakmica je zaključena u 77. minuti kada Kirić zabija za 3:0. Uvjerljivu pobjedu zaključuje Dežđek za 4:0.

Dinamo je na domaćem terenu do pobjede došao u drugom dijelu. Golom Gajnika domaći vode, a gosti iz Turčina s dva gola preokreću rezultat. Na odmor se odlazi u egalu, a gol za Dinamo postiže Jančec. U drugom poluvremenu na scenu stupa Štrok koji postiže tri gola za nova tri boda i visoko treće mjesto.

U Prelogu je Mladost Komet remizirala s drugoplasiranom Ivančicom. Gol za domaće postigao je Sabol iz slobodnog udarca, a za goste je poravnao najbolji strijelac lige, Božak.(md)

Rezultati 10. kolo:

Nedelišće – Omladinac 4:0, Mladost Komet – Ivančica 1:1 , Dinamo (P) – Dubravka Zagorac 5:2

nedjelja 14 sati : Bednja – Sloga, Zelengaj – Nedeljanec, Međimurec – Jalžabet, Mladost (SM) – Dinamo (D)