16.7 C

2. HNL: Međimurje u gostima opet uvjerljivo poraženo, ovaj put u Dugopolju

Nastavljen je žestok ritam 2. HNL sredinom ovog tjedna. Ove srijede u sklopu 8. kola igrači Međimurja gostovali su u Dugopolju i izgubili još jednom uvjerljivo na strani 4:1. Trener Vincetić dosta je ispremiješao sastav u odnosu na prethodnu utakmicu tako da su po prvi puta iz početka zaigrali Plaznik, Svetić i Kuzminski.

Početnu inicijativu Međimurje koristi već u 9. minuti kada dolazi u vodstvo golom Nejca Plaznika. Sve je dobro izledalo do 30. minute kada domaćin poravnava, a 4. minute kasnije preokreće rezultat. Do kraja poluvremna još jedan gol u mreži Jesenovića i na odmor se odlazi rezultatom 3:1.
U nastavku Međimurje pokušava smanjiti, međutim sve nade pokopava Javorčić golom u 56. minuti za konačnih 4:1. Uz to domaćin nije iskoristio u 83. minuti kazneni udarac.
Prvenstvo se nastavlja već ove subote kada Međimurje dočekuje Croatiju iz Zmijavaca, a nakon toga slijedi dvotjedna pauza zbog nastupa reprezentacije Hrvatske u Ligi nacija.