2. HNL: Još jedan nesretan poraz našeg Međimurja, ovog puta u Osijeku

Do kraja jesenskog dijela prvenstva 2. HNL ostala su dva kola, koja se igraju ovog i sljedećeg vikenda. Nakon nesretnog domaćeg poraza od Rudeša, Međimurje je gostovalo u Osijeku na glavnom stadionu Gradski vrt, kod druge ekipe istoimenog prvoligaša i doživjelo minimalan poraz 2:1. Mogli su naši opet bolje proći, ali za barem bod, ako ne i sva tri nedostajala je efikasnija završnica.

U prvom dijelu Međimurje je bilo ravnopravan protivnik, a u nekim trenucima čak i bolja momčad od Osijeka II.

Imalo je Međimurje izgledne prilike preko Ikića, Hlišća i Patafte, ali nažalost nije bilo dovoljno preciznosti u njihovim udarcima.

Također, treba spomenuti i vratara Jesenovića koji je dobio priliku umjesto Koprića i koji je u prvom dijelu imao dvije dobre intervencije.

U drugi dio utakmice bolje su ušli gosti i već u 60. minuti imaju dva pogotka prednosti. Posljednjih 20-ak utakmice Međimurje je pritisnulo Osječane, a najveću priliku na susretu imao je Novoselec u 78. minuti nakon što je dosuđen penal za Međimurje, ali iz kaznenog udarca pogodio je vratnicu.

Samo tri minute kasnije, konačno pogodak u domaćoj mreži, a prekrasnim pogotkom Brckovića smanjuje vodstvo domaćina na 2:1. U posljednjih desetak minuta Međimurje je još više stisnulo protivnika, ali nažalost više nismo vidjeli pogodak u mreži Osijeka.

U posljednjem kolu ove jeseni našeg drugoligaša očekuje još jedno neugodno gostovanje kod riječkog Orijenta, javlja naš suradnik Nikola Lukman.