1. HRL Sjever: Čakovcu dva boda u Virovitici, Prelog poražen u Zagrebu

U zaostalim utakmicama 9. kola Prelog je upisao poraz, dok se Čakovec vraća s pobjedom iz Virovitice.

Igrači Dubravka Hozjaka standardno dobro igraju u prvom poluvremenu, ovaj puta uspjeli su parirati favoriziranom domaćinu do 26. minute kada su imali -1 (17:16). Do odlaska na odmor Metalac uspijeva dići prednost na +4 (21:17). Zbog tanke klupe u nastavku su odolijevali desetak minuta, u 40. minuti je 27:25. Do kraja susreta domaćin pojačava ritam i diže prednost koja je u 50. minuti +8 (35:27), da bi na kraju završilo pobjedom Metalca 39:33. Najviše golova za Prelog , 11, postigao je Toplek, dok se Tom Novak 9 puta upisao u strijelce.

Čakovečki rukometaši su u srijedu igrali odgođenu utakmicu 9. kola kada su gostovali kod Viro Virovitice. Igrači trenera Canjuge od samog početka su pokazali da su došli po bodove i odmah poveli 0:3. Prednost naših rukometaša je stalno rasla, u 20. minuti imaju +8 (5:13), da bi na odmor otišli s +5 (12:17). Rutiniranom igrom u nastavku došli su do sigurne pobjede 29:34. Matej Ćuk je postigao 8 golova, a Marko Antunović je bio strijelac 6 puta.
Ovom pobjedom došli su do 17 bodova, a nastavak prvenstva će čekati na 5. mjestu.