5.7 C
Utorak, 23 travnja, 2024

Odličan početak sezone za međimurske atletičare

Atletska sezona na otvorenom započela je uspješno za međimurske atletičare u Varaždinu na 1. kolu Hrvatske atletske lige sjever, na kojem se okupilo 360 natjecatelja iz 29 klubova sjeverozapadne Hrvatske.

Naši su predstavnici na ovom prvom natjecanju bili vrlo uspješni i pokazali da su se dobro pripremali tijekom zimskih mjeseci te da su spremni za natjecanja koja ih očekuju u sezoni.

Posebno se to odnosi na Neviu Fotak koja je u konkurenciji mlađih kadetkinja bila nedostižna za svoje protivnice i pobijedila s osobnim rekordim na 100 m sa 12,93 sekunde i u skoku u dalj sa preskočenih 5,29 m, te tako najavila da je u odličnoj formi uoči državnog prvenstva u višebojima koje se održava za sedam dana.

Prva mjesta u kategoriji mlađih kadeta osvojio je i Dorian Čavlek pobijedivši na 100 m i skoku u vis. Nove osobne rekorde i odlična ostvarenja ostvarili su i trkači na 600 m i 1000 m. Tako je Ivan Dujić pobijedio na 600 m s osobnim rekordom 1:23,03 što je jedan od najboljih rezultata međimurskih atletičara uopće, i odličan pokazatelj za utrke na 400 i 800 m koje ga očekuju u nastavku sezone.

Osobni rekord ostvarila je i Ana Dobša u utrci seniorki na 600 m u kojoj je na cilj stigla 3. u vremenu 1:33,14 što je ujedno i apsolutni međimurski rekord u ovoj disciplini. Odmah iza nje također sa rekordnim ostvarenjima stigle su Marta Novak članica AK Mursko središće sa 1:34,13 te njene klupske kolegice Tena i Lea Marodi sa 1:36,31 i 1:39,86.

Visoko 2. mjesto u vremenu osobnog rekorda na 1000 m osvojio je Mladen Ignac sa 2:41,05Visoke plasmane ostvarili su još i Nino Blažić koji je bio 1. u utrci na 400 m prepone, Igor Kućanski 2. mjesto u bacanju koplja, štafeta 4 x 200 m mlađih kadeta (Lino Plevnjak, Leo Mesarić, karlo Novak, Dorian Čavlek) koja je osvojila 2. mjesto, Veronika Hlebec i Melisa Matulin 3. i 4. u bacanju koplja, Lara Strnad 4. u bacanju vortexa, štafeta mlađih kadetkinja (Nola Puškadija, Lara Strnad, Leonarda Vilić i Nevia Fotak) koja je bila 4. u utrci na 4 x 200 m, a 5. mjesto osvojila je Jana Blažeka u utrci na 1000 m.

tekst i foto: AK Međimurje