10 C
Četvrtak, 18 travnja, 2024

KUP: U prvoj finalnoj utakmici u kiši golova Graničar u uzvrat odlazi s dva gola prednosti

Na prvoj finalnoj utakmici KUPA MNS-a u Kotoribi između Graničara i Međimurca okupilo se oko 600 gledatelja koji su vidjeli čak 8 golova.

U prvom poluvremenu stidljivi domaćin kao da je prepustio inicijativu gostima koji prijete preko Vrućine i Diega, ali domaći vratar Burek otklanja sve opasnosti. Ipak Graničar prvi dolazi u vodstvo nakon jedne kontre kada lopta dolazi na volej Nađu koji u 20. minuti s deset metara pogađa za 1:0. Nakon toga igra se rasplamsala, a u prvom planu su vratari Burek i Šafarić koji brane  zicere Kiriću i Golenji.

Ipak bolja igra Međimurca dolazi na naplatu iz nepostojećeg jedanaesterca kojeg realizira u 44. minuti Bojan Vrućina, igrač koji je iznudio kazneni udarac.

U nastavku igre u samom početku pala su tri gola. Bez obzira što je Međimurec poveo golom Diega u 50. minuti, na teren kao da je izašla neka druga ekipa Graničara. Postali su goropadniji i u dvije minute preokrenuli rezultat. Na 2:2 je u 52. minuti poravnao Golenja, a dvije minute kasnije domaći vode 3:2 golom Volara. Gosti su u maloj krizi jer domaći u 73. minuti imaju dva gola prednosti golom Mustača.

Ipak ekipa Međimurca nakon tog kratkog šoka brzo se vraća u igru, kada Diego svojim drugim golom u 75. minuti smanjuje na 4:3.

No to nije bilo sve, u ovoj zanimljivoj, na momente žustroj igri vidjeli smo još jedan, gol, osmi na utakmici kada u 90.minuti za Graničar drugi put pogađa Golenja.

Rezultatom 5:3, Graničar je stekao solidnu prednost pred uzvrat, ali još uvijek je sve otvoreno.

Uzvratna utakmica finala igra se za 14 dana u Dunjkovec/Pretetincu.