7.1 C

4. NL: Omladinac i Međimurec nastavili pobjednički niz, u nedjelju slijedi međusobni susret

Momčad Omladinca nakon dvotjedne izolacije dočekala je zahuktalu Mladost iz Svete Marije. U utakmici punoj obrata domaćin je na kraju slavio 3:2 i upisao četvrtu pobjedu u nizu. Poveli su gosti već u 4. minuti golom Kvakana, a domaćin poravnava u 36. minuti pogotkom Panića. U nastavku preokret , kada u 54. minuti Jurinec dovodi domaće u vodstvo. Nakon toga nekoliko promašaja igrača Omladinca što kažnjava prekaljeni Valjak i poravnava u 62. minuti. Pobjedu je domaćinu donio iskusni Dario Toplek u 87. minuti.
Osim toga odigrana su još dva županijska derbija. U Domašincu podjela bodova između Dinama i Mladost Kometa u utakmici bez golova.
Centrometal je bio ponovo domaćin i upisao još jednu pobjedu u derbiju začelja protiv čakovečke Sloge. Pobjedu im je donio Jaša Kocijan tri minute prije kraja i s ova tri su boda prošli na tablici svog protivnika.
Palovečki Dinamo ugostio je prvoplasiranu Bednju, ali nije uspio iznenaditi i uzeti barem bod. Oslabljeni domaćin pružao je dobar otpor lideru, a golove su primili u drugom dijelu, prvi u 64. minuti, a za konačnih 0:2 u 78. minuti iz kaznenog udarca.
Međimurec je gostovao kod posljednjeplasirane Plitvice i opravdao ulogu favorita. Ostvarili su sigurnu 1:4 pobjedu, a pogotke su postigli Pađen, Kirić, Mlinarić i Lukovnjak.
Nedelišće u Ivancu nije igralo, a utakmica je odgođena zbog pojave koronavirusa u redovima Ivančice.
Rezultati 19. kolo:
Dinamo (D) – Mladost Komet 0:0, Centrometal – Sloga (Č) 1:0, Dinamo (P) – Bednja 0:2, Omladinac (NSR) – Mladost (SM) 3:2, Plitvica – Međimurec 1:4, Ivančica – Nedelišće odgođeno, Dubravka-Zagorac-Nedeljanec 0:3, Jalžabet-Zelengaj  0:3. (d)