U međužupanijskom derbiju u Vidovcu domaćin bolji od MRK Čakovca

U susretu dva stara poznanika u međužupanijskom derbiju u Vidovcu bolji je bio domaćin.

U prvom poluvremenu Čakovčani prvi dolaze u vodstvo koje drže do 25. minute (13:14) da bi do odmora domaći preokrenuli i na poluvremenu imaju vodstvo 18:17. U tom dijelu nezadrživi je bio domaći igrač Marko Težak koji je postigao 7 golova, a kod gostiju Matej Ćuk s isto 7 zgoditaka.

I prve minute nastavka ponudile su izjednačenu igru , u 40. minuti je 21:21. Slijedećih deset minuta bolja igra domaćeg Vidovca koji u 50. minuti ima +4 (28:24). Do kraja utakmice domaći ne ispuštaju vodstvo i zasluženo pobjeđuju 33:30.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je Marko Težak s 10 pogodaka, dok je kod Čakovčana Matej Ćuk poentirao čak 14 puta.

U slijedećem kolu  u subotu 18. ožujka rukometaši Čakovca su domaćini ekipi Viro Virovitica.