Grad Prelog će 17. i 18. studenog obilježiti Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i žrtvu Vukovara i Škabrnje.
Iz grada Preloga šalju priopćenje koje u nastavku u cijelosti objavljujemo:
Poštovani,
u sjećanje na dan kada je 1991. slomljena herojska obrana grada Vukovara, kada je u Škabrnji počinjen stravičan zločin nad stanovništvom te kada su svoje junaštvo iskazali branitelji Saborskoga, Slunja, Cetingrada i Rakovice, 18. studenoga obilježava se Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.
Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, 18.
studenoga, predstavnici Grada Preloga, predstavnici mjesnih odbora, predstavnici
braniteljskih udruga s područja Grada Preloga, učenici osnovnih i srednjih škola s područja
Preloga obilježit će 17. studenog 2024. godine (NEDJELJA) u 17 sati. Obilježavanje će se
održati ispred spomenika Domovinskom ratu u Prelogu. Paljenjem svijeća odat će se počast hrvatskom gradu heroju, Vukovaru te braniteljima koji su svoj život predali na oltar
Domovine.

Na sam praznik, u PONEDJELJAK, 18. studenoga, u 7 sati, u župnoj crkvi sv. Jakoba u
Prelogu, služit će se sveta misa za sve žrtve Domovinskog rata, Vukovara i Škabrnje. Nakon svete mise, u 8 i 30 sati, predstavnici grada Preloga, predstavnici mjesnih odbora,
predstavnici braniteljskih udruga s područja Grada Preloga, položit će cvijeće i upaliti svijeće ispred spomenika Domovinskom ratu u Prelogu. Pozivamo Vas da se odazovete ovim događanjima kako bi dostojno obilježili Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.