4 C

Povijesna nogometna utakmica: Hrvatska pobijedila Francuze!

Hrvatska reprezentacija odigrala je utakmicu četvrtog kola Lige nacija na Stade de Franceu protiv Francuske i pobijedila rezultatom 0:1 za Hrvatsku!

Nakon prvotnog šoka i teškog poraza (3:0) od Austrije u Osijeku, Hrvatska se uspjela pribrati i ostvariti pozitivne rezultate u dvije utakmice poslije toga.

U Splitu je Andrej Kramarić pogotkom iz jedanaesterca u 83. minuti donio bod Hrvatskoj protiv Francuske, dok je u petak Mario Pašalić okrunio sjajnu igru cijele ekipe u drugom poluvremenu protiv Danske i zabio jedini gol u minimalnoj pobjedi na stadionu Parken u Kopenhagenu.

Hrvatskoj je sada ostalo samo pokušati doći do bodova i na Stade de Franceu u revanšu s Francuskom. Aktualni svjetski prvaci tek su na dva osvojena boda u Ligi nacija – izgubili su od Danske, a remizirali s Hrvatskom i Austrijom. Pobjeda im je sada gotovo nužna, no Hrvatska će baš u lošoj formi Francuza vidjeti svoju šansu da u desetom susretu protiv njih dođe i do prvog, povijesnog trijumfa. Podsjetimo, Hrvatska nikad nije slavila protiv Francuza, piše index.hr.