Međimurje protiv Ivančice izborilo novu pobjedu ove sezone

Košarkaši Međimurja uzvratili su Ivančici istom mjerom za dva poraza u prošloj sezoni u 2. ML Sjever.

U ovoj drugoligaškoj sezoni sastav Međimurja je u oba navrata uvjerljivo dobio starog rivala koji je na tablici odmah do njih, ali s puno lošijim omjerom pobjeda i poraza.
Nakon sigurne pobjede u prvom dijelu sezone u Ivancu, u subotu je Međimurje također bilo bolje od svog protivnika.

U sklopu 18. drugoligaškog kola Ivančica je svladana 82-74, u sportskoj dvorani u Ivanovcu, gdje je domaćin u ovoj sezoni drugoligaškog natjecanja. Gosti su priključak držali donekle samo u prvoj četvrtini. Međutim, već na poluvremenu rezultat je bio 51-
29 u korist našeg drugoligaša.

Odlično je odigrao u prvom dijelu susreta Domagoj Kuzmić koji je uz dirigiranje igrom, nezaustavljivim prodorima bio i sjajno pucački raspoložen. Pridružili su mu se Glumac koji već neko vrijeme igra u odličnoj formi i iskusni Marek Novak.
Trener Štef Novak kombinirao je 7-8 igrača cijelo vrijeme u prvih 25 minuta, tako da je u potpunosti zaustavljen napad Ivančice i prednost je u 3. četvrtini narasla u jednom trenutku i na +26 poena razlike 55-29.

Nakon toga odlučio je dati priliku i najmlađima u sastavu, dok su gosti odlučili odigrati cijelu utakmicu sa svojim najjačim snagama. Iskoristila je Ivančice 5-6 minuta igre u zadnje četvrtine u kojima su na parketu bili domaći juniori i kadeti i u tom periodu igre pred samu završnicu približili se na desetak poena razlike. Zadnje dvije minute domaći su ipak stali na loptu i uz provjerene snage rutinski zadržali stečenu prednost za konačnih 82-74.

Za Međimurje su protiv Ivančice igrali: Balent, Kuzmić 22 (3×3), M. Novak 20 (3×3), M. Kranjčec 5 (1×3), Bartolić 2, Zaspan, Horvat, Golik 2, Gašparić 4, Šarić, Glumac 25 (1×3), F. Kranjčec 2. Trener: S. Novak.

Međimurje je s ovom pobjedom uz omjer 12-4 nakratko skočilo na 3. mjesto tablice dok se ne razriješi status neodigrane utakmice između Vindije i Labrade 1971.
Rezultati 18. kola: Međimurje – Ivančica 82-74, Podravac – Bjelovar 103-82, Radnik-Petar Zrinski 88-66, Virka-Varteks 20-0, Vindija-Labrada 1971 (gosti nisu doputovali).

U sljedeća dva tjedna Međimurje ima na rasporedu dva nezgodna gostovanja. Prvo je na rasporedu protiv Petra Zrinskog u Vrbovcu, a nakon toga slijedi put u Bjelovar s kojim se zamijenilo domaćinstvo u prvom dijelu sezone.