13.9 C

Međimurje nosi iz Slavonije tri velika boda

Veliki preokret Međimurja u posljednjim trenucima utakmice u gostima kod Zrinskog i prvom prvenstvenom pobjedom 1:2 velika tri boda stižu u Čakovec.

Na gostovanju kod favoriziranog Zrinskog Međimurje je prvo došlo u izglednu priliku. Nakon prodora Kuqia koji idealno upošljava Eldisa Kraju, ovaj potonji s desetak metara prebacuje gol domaćina u 10. minuti.

Četiri minute kasnije domaćin vodi. Međimurje je ponovo primilo gol iz prekida kada nakon ubačaja s lijeve strane Luiz Correa glavom pogađa za vodstvo 1:0. Do kraja poluvremena bez nekih izrazitih prilika tek nekoliko pokušaja s jedne i druge strane.

U nastavku na terenu je bila samo jedna ekipa, Međimurje, domaćin se povukao i čekao iz kontri. Upornost Međimuraca se isplatila pred sam kraj utakmice kada prvo nakon ubačaja Danijela Turka iz blizine poravnava Petar Havojić. Pobjedu i velika tri boda čakovčanima donosi Joško Rendulić iz kontre u 4. minuti sudačke nadoknade.