Kustošija protutnjala kroz Čakovec, Međimurje sve dalje od luke spasa

Ništa od nasušno potrebnih bodova Međimurja u borbi za opstanak u 2. HNL.

Kustošija je iskoristila sve slabosti u zadnjoj liniji čakovečkog sastava i rutinski jednim golom u prvom i tri drugom dijelu slavila 0:4 (0:1).

Naš drugoligaš dobro je odigrao samo prvih 25 minuta igre, kada su uz pomoć vjetra pritisnuli goste i stvorili dvije-tri dobre prilike.

Prvu im je stvorio vratar gostiju Šušković poigravanjem izvan šesnaesterca, ali je ipak prekršajem spriječena veća opasnost.

Sredinom prvog dijela Igrec je dvaput pokušao, ali vratar Šušković, odnosno blok gostiju spriječio je domaće vodstvo.

I to je bilo sve. Nakon toga Međimurje je nestalo s terena. Gosti su spustili loptu na zemlju, počeli su kombinirati i prijetiti i na kraju teško porazili domaćina.

Posebice je raspoložen bio napadač Fran Brodić koji je nakon jedne dobre asistencije za prvu veću opasnost pred domaćim vratima u 37. minuti, pogodio četiri minute kasnije.

Kustošija je povela u 41. minuti nakon polukontre i jednostavne akcije u kojoj Ivanković pronašao usamljenog Brodića kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 0:1.

U drugom dijelu domaći su se odmah otvorili, ali bezglavo i gosti su vrlo brzo naplatili sve slobodne koridore.

Posebno je raspoložen bio Fran Brodić koji je upisao hat-trick, a još je zabio Ljubljanović za konačnih 0:4.

Iako još nije sve izgubljeno za Međimurje jer ima kod kuće Hajduk i Dinamo II, te Solin, sve izravne konkurente, ali kvaliteta ekipe i situacija ne ulijevaju previše nade za opstanak.