14.5 C

Josip Francki Novak najsnažniji je čovjek u Međimurju!

Obaranje ruke kod nas nije naročito poznat sport, a još je manje poznato da se među najvećim snagatorima u Hrvatskoj nalazi i jedan Međimurec. On je 19-godišnji Josip Francki Novak iz Pribislavca, čije je ruke nemoguće oboriti.

Dokaz je tome i nanovija medalja osvojena na Europskom prvenstvu 2021. u Litvi održanom proteklog tjedna. Naime, Josip Francki Novak iz Pribislavca osvojio je drugo mjesto u kategoriji juniori +80 kg u obaranju ruke. Postavši juniorski viceprvak na desnu ruku, ostvario je jedan od svojih nekoliko zacrtanih ciljeva.

– Bio sam spreman za natjecanje, ali trema je ipak postojala. Znao sam da postoji velika šansa da osvojim medalju. Bila je neka blokada u glavi, ali kada je natjecanje počelo, nekako je sve išlo samo od sebe, prepričao nam je Josip svoj doživljaj s natjecanja.

Cijeli članka donosimo u TJEDNIKU MEĐIMURSKE NOVINE koje u petak, 5. studenoga, možete kupiti na prodajnim mjestima diljem Međimurja.