8 C

Jana Koščak i Roko Farkaš osvojili zlato na Prvenstvu Hrvatske u višebojima u organizaciji AK Sloboda

Ovog se vikenda u Varaždinu održalo Prvenstvo Hrvatske u višebojima u organizaciji AK Sloboda Varaždin. Od četiri predstavnika, Atletski klub Sloboda osvojio je čak tri medalje.

Prvo mjesto u kategoriji mlađih juniora (desetoboj) osvojio je Roko Farkaš s 7120 bodova. Rokov rezultat, osim što je novi mlađe juniorski državni rekord, trenutno je prvi rezultat u svijetu u kategoriji do 18 godina. Roko je u dva dana skupio i više nego dovoljno bodova za ispunjenje norme za U18 Prvenstvo Europe, koje će se održati ove godine u Jeruzalemu.

-5:16,19min na 1500m

Važno je istaknuti kako je Roko od deset odrađenih disciplina čak u njih 7 rušio svoje osobne rekorde, a u 3 (pojedinačne discipline) ispunio norme za U18 prvenstvo Europe.

Zlato u kategoriji mladih juniorki (sedmoboj) osvojila je Jana Koščak s 5829 bodova. Ovo je ujedno i novi državni rekord , prvi rezultat u svijetu, te norma za U18 Prvenstvo Europe. Od sedam odrađenih disciplina, Jana je u njih 3 rušila svoje osobne rekorde i isto tako u 3 discipline također postigla normu za spomenuto europsko prvenstvo. Janini rezultati iz ovog višeboja su:
-2:24,45min na 800m

Treće mjesto u kategoriji mladih juniora (desetoboj) osvojio je Mateo Pongračić sa 3087 boda.

U kategoriji mladih kadeta, Marko Zrnić osvojio je četvrto mjesto u četveroboju sa 1738 bodova. Markovi rezultati bili su: 12.74 sec na 80m prepone, 8.32m u bacanju kugle, 1.44m u skoku u vis, 1:54.46min na 600m. Sve od navedenog su Markovi novi osobni rekordi.