Županijsko državno odvjetništvo u Varaždinu provelo je istragu i prvo ispitivanje 39-godišnjeg vozača koji je 31. siječnja 2025. u Čakovcu izazvao tešku prometnu nesreću. Vozač je upravljao osobnim automobilom pod utjecajem alkohola, s koncentracijom od preko 1,6 promila, te je zbog neprilagođene brzine naletio na dvoje djece na pješačkom prijelazu.
Nesreća se dogodila oko 17 sati u Preloškoj ulici kada su 11-godišnji dječak i djevojčica prelazili kolnik. Vozač je zbog prebrze vožnje i alkoholiziranosti izgubio kontrolu nad vozilom te ih udario na obilježenom pješačkom prijelazu. Dječak je zadobio osobito teške ozljede glave i nalazi se u kritičnom stanju.
Nakon provedenog očevida, državno odvjetništvo je podnijelo prijedlog za određivanje istražnog zatvora zbog opasnosti od ponavljanja kaznenih djela. Sutkinja istrage Županijskog suda u Varaždinu prihvatila je prijedlog i odredila okrivljeniku istražni zatvor.
Ovaj tragičan događaj ponovno otvara pitanje sigurnosti u prometu i nužnosti strožih sankcija za vozače koji sjedaju za volan pod utjecajem alkohola.
Alkoholizirani 39-godišnjak autom naletio na dvoje djece koja su prelazila pješački prijelaz
Izvor: DORH