Centrometalu pobjeda u susretu s Rijekom

Nakon što su odbojkaši Centrometala u srijedu poraženi u Zagrebu protiv Mladosti rezultatom 3:0 u subotu su kod kuće dočekali Rijeku. Bio je to međimurskoj momčadi četvrti susret u devet dana.

I krenuli su Međimurci dobro, poveli su 7:3. Malo pomalo ta je prednost smanjivana i prvo poravnanje je kod 17:17. Nakon toga tri uzastopna poena Centrometala za značajnu prednost, ta je razlika održavana sve do 24:21. Umjesto sigurno osvojenog seta drama. Nakon promjene blokom je zaustavljen i Mišura. Ipak treću set loptu koristi Šućur i prolaskom u napadu donosi 25:23.

Do sredine drugog seta niti jedna ekipa nije stekla veću prednost. Tako je proticao cijeli set do 16:15. Zatim Međimurci dodaju gas i vode 19:15. Kasnije je 21:17 i 24:22. I opet nisu lagano dobili set. Kod 24:23 Zelenika smečira u aut. Kasnije ni Lučić ne koristi kontru na novoj set lopti. No kao i u prvom set Centrometalovci iskorištavanju treću set loptu kad je Zelenika izblokirao najboljeg gostujućeg igrača Dukića.

Jako dekoncentirano krenuo je Centrometal u treći set. Gosti su poveli 4:0. Nakon toga su stalno vodili. Centrometal je promašivao mnogo servisa, čak i onih koje nisu forsirali. Najbliže su domaći bili kod 17:19. No bez većih problema Rijeka je tu dionicu dobila sa 25:19.

I kad se očekivalo da će se domaći trgnuti uslijedio je njihov totalni potop. Rijeka je povela sa nestvarnih 13:1. Ništa kod domaćin nije funkcioniralo cijeli set koji je završio 25:13 za goste.

U petom setu Centrometal je dobio podršku sa tribine od malobrojnih gledatelja. I dobro su krenuli, poveli 5:2. Rječani su izjednačili, ali na promjeni 8:6 za domaće. Značajnu prednost imali su kod 11:8. Tada su opet zaredali pogreškama na servisu. Rijeka je povela 13:12. Nakon promjene Dukić smečira u aut, a na prvoj meč lopti su se Međimurci obrani, lopta je u napadu došla do tehničara Martinka koji je prošao za pobjedu od 15:13.

Dojam je da je ovo Centrometal mogao mnogo lakše rješiti ali očito nije bio njihov dan. Moguće da je bilo i zamora zbog mnogo utakmica u tako kratkom periodu. Na kraju ipak mogu biti zadovoljni pobjedom. Rječani imaju za čime žaliti jer su izgubili utakmicu u kojoj su osvojili čak 12 poena više. U sljedećem kolu Centrometal gostuje u Splitu.