14.5 C

Badminton: Dobar nastup mladih na 2. Saveznim turnirima HK 2022

U subotu i nedjelju, 7.-8.5.2022. u dvorani II.OŠ Čakovec u uspješnoj organizaciji
BK”Međimurje” Čakovec održani su 2. Savezni turnir za mlade u11,15,19 (subota ) te u13,17 (nedjelja ).

Na turniru 2.HK 2021 poleteraca u11, kadeta u15 i juniora u19 u subotu nastupilo je
ukupno 50 mladih igrača/ica iz 11 klubova Hrvatske , a među njima ekipa kadeta i juniora
našeg Kluba pod vodstvom glavnog trenera Danijela Zadravca, javlja Badmintonski klub ”Međimurje”.

Vrhovni sudac bio je Darko Ivan Vidaković iz V. Gorice.

Voditelji natjecanja bio je naš Filip Mikolaj,a sudac Borna Vadlja iz Čakovca.
U konkurenciji juniora u19 pobjedu je ostvario Roko Pipunić ( PZ ) pobjedivši u
napetom finalu našeg igrača Ivana Grubića sa 2:1 ( 21:23,21:17,21:9 ). Drugi naš igrač
Gabriel Hlebec osvojio je 12. mjesto.

U konkurenciji juniorki u19 pobjedu je ostvarila Jelena Buchberger ( VG ).

U konkurenciji mješovitih parova juniora u19 pobjedu je ostvario par Roko Pipunić/Ana Pranić. Naš igrač Ivan Grubić sa Raniom Vindiš iz V.Gorice osvojio je 3. mjesto i brončanu medalju.

U konkurenciji poletaraca u11 pobjedu je ostvario Matko Knezović ( ZM ).

U konkurenciji kadeta u15 pobjedu ostvario je Lovro Matovina ( KC ), naš Dominik Škvorc zauzeo je 12.mjesto.
U konkurenciji kadetkinja pobjedu je ostvarila Rania Vindiš (VG ).
U konkurenciji mješovitih parova kadeta pobjedu je ostvario par Sara Šulc / Tin
Radovanović ( MZ ).

Na turniru 2.HK 2021 mlađih kadeta u13 i mlađih juniora u17 u nedjelju nastupilo
ukupno je 36 igrača/ica iz 12 klubova Hrvatske , a među njima mlađe kadetska i
mlađe juniorska ekipa našeg Kluba pod vodstvom glavnog trenera Danijela Zadravca.
Voditelji natjecanja bio je naš Filip Mikolaj,a sudac Filip Bel iz Čakovca.
U konkurenciji mlađih kadeta pobjedu je ostvario Lovro Matovina ( KC ).

U konkurenciji mlađih kadetkinja pobjedu je ostvarila Lea Burazor ( DU). Naša igračica Lara Bel je osvojila je 3.mjesto i brončanu medalju

U konkurenciji mješovitih parova mlađih kadeta pobjedu je ostvario Lovro Matovina / Lea Burazor ( KC / DU). Naša Lara Bel sa Matkom Knezovićem (ZM) osvojila je 4. mjesto.

U konkurenciji mlađih juniora pobjedu je ostvario Roko Pipunić ( PZ ), naš Gabriel Hlebec zauzeo je 12.mjesto.

U konkurenciji mlađih juniorki pobjedu je ostvarila Dora Kvesić ( MZ ).

U konkurenciji mješovitih parova mlađih juniora pobjedu je ostvario par Patrik Konjuh / Karla Iva Vuletić (DU ).

Klub zahvaljuje svojim sponzorima i pokroviteljima na pomoći u uspješnoj organizaciji turnira HK : generalni sponzor: Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori- donatori: Grubić zastupanje u osiguranju Čakovec, Vizija Nedelišće, Konplast Pušćine, Međimurske vode Čakovec , srebrni sponzori-donatori: KOLAR-1 Strahoninec, Žvorc graditeljstvo Čakovec i Senko Štefanec te brončani sponzori-donatori: MCS Strahoninec, GO Studio P Nedelišće, Sitotisak Pomor Čakovec i Rampel Šenkovec .