Međimurje i Kustošija odigrali su neodlučeno u Čakovcu 1:1 u sklopu 22. kola 2. HNL. Bod je puno bolji gostima nego domaćinu koji je tako i dalje u zoni ispadanja iz drugoligaškog društva.

Utakmicu su obilježila dva različita poluvremena. U prvom je bio domaćin bolji i zasluženo vodio, da bi gosti u nastavku kvalitetnihu igru ipak okrunili nažalost navijača Međimurja golom za 1:1.

Strijelac za domaće bio je Režić iz kaznenog udarca, a za goste Deak.

Domaći su imali veliku priliku da povedu 2:0 u 75. minuti, ali Marcijuš je pogodio prečku, da bi ubrzo Kustošija poravnala na 1:1 i tako je ostalo do kraja.

NAJAVA UTAKMICE

Na SRC Mladost Međimurje ovaj petak igra se važnu utakmicu za opstanak u 2. HNL. Od 20 sati uz prijenos na HNTV-u u goste je stigla Kustošija koja se nalazi na 8. poziciji, ali ima samo 4 boda prednosti, tako da bi se naši pobjedom približili zagrebačkom klubu samo na bod. Naši su gotovo u kompletnom sastavu nedostaje samo vratar Nemec.

U prilog Međimurju idu ovaj petak i ostali rezultati. Tako da je još jedan suparnik u borbi za opstanak Hrvatski Dragovoljac izgubio kod kuće 0:1 od Hajduka II, a izgubio je i Lučko kod Sesveta, tako da uspjeh naših u ovoj utakmici donosi značajan skok na tablici.

NK Međimurje
Kustošija je ipak pri kraju utakmica stigla do važnog boda u Čakovcu

TIJEK UTAKMICE

90+2 ZAVRŠILA JE UTAKMICA. Ostalo je 1:1.

80. minuta IZJEDNAČENJE 1:1 poravnali su gosti. Mora se priznati da su zaslužili gol iako su pet minuta ranije domaći preko Marcijuša imali zicer da praktički riješe utakmicu. Gosti su zabili nakon brze kontre koja je započela možda čak i zaleđem Tharwana, ali drugi pomoćni Totić nije mahao. Uslijedila je lijepa akcija i ubačaj na drugu stativu gdje je Deak bio sam kao duh i poravnao rezultat.

75. minuta KAKVA PRILIKA – Međimurje je konačno odgovorilo nakon što je splasnuo pritisak gostiju, odnosno što je promijenjen ritam utakmice izmjenom dva igrača Međimurja. Ikić je lijepo odapeo, a na odbijenu loptu natrčao je Marcijuš koji nije uspio prazan gol već je lopta završila u gredi.

57. minuta KAKO OVO NIJE BIO GOL – Kustošija je bila blizu poravnanja. Gostujući napadač je pucao na prazan gol, ali je odnekud iskrsnuo Pušić i blokirao ulazak lopte u mrežu Međimurja. Lijevi bočni domaćih iskupio se ovim potezom za slabu igru u dosadašnjem dijelu utakmice.

46. minuta gosti su na poluvremenu zamijenili kapetana Cmrečnjaka i zagospodarili terenom odmah početkom drugog poluvremena.

31. minuta 1:0 VODI MEĐIMURJE – Kapetan Režić je sigurno izveo penal za zasluženo vodstvo domaćih.

30. minuta – PENAL ZA MEĐIMURJE Brcković najagilniji igrač domaćina, izborio je najstrožu kaznu za Međimurje nakon što je bio odlučniji u srazu sa Cmrečnjakom koji ga je u padu srušio kada je naš napadač ušao u gostujući šesnaesterac.

25. minuta – živa utakmica u Čakovcu. Još jedan dobar ubačaj Munivrane, ali netko od obrambenih igrača gostiju izbija u korner.

20. minuta – dva opasna udarca prema domaćem vrataru Galošiju, ali srećom pored gola.

16. minuta – nakon pogreške Jakšića Kustošija ima prvu i odmah veliku priliku. Darojković je krenuo sam prema Galošiju, ali ipak je nekako blokiran.

12. minuta – nova dobra situacija pred vratima gostiju, ali ipak ništa od gola. Sada je Munivarana sam zaprijetio.

7. minuta – velika prilika za Međimurje. Munivrana je odlično uposlio Brckovića koji je sam pred gostujućim vratarem Budimirom koji je ipak na vrijeme izašao u blok i ništa od vodstva naših.

1. minuta – počela je utakmica u Čakovcu.

MEĐIMURJE – KUSTOŠIJA 1-1 (1-0)

ČAKOVEC. SRC Mladost. Gledatelja: 500. Strijelci: Sudac: Zdenko Lovrić – 6. Pomoćnici: Lacović (D. Miholjac) i Totić (Đakovo). Četvrti sudac: Kurtović (Osijek). Delegat: Ljubej (Đakovo).

Međimurje: Galoši 5,5 – Pajić 5,5, Režić 6, Novoselec 6, Pušić 6– Brcković 6,5 (od 60. Tkalčić), Hranilović 5,5, Jakšić 5 – Munivrana 6 (od 67. Marcijuš 6), Patafta 5, Ikić 5,5 (od 88. Trojak -). Trener: Kristić. Klupa: Hatlek, Ptiček, Fadić, Tkalčić, Zanjko, Trojak, Marcijuš.

Kustošija: Budimir 6 – Pavković 6, Kovačić 5, Cmrečnjak 5 (od 46. Šušković 6,5), Plazonja 6 (od 87. Rašić -), – Ntchamanda 6,5, Vragolović 5 – Darojković 5,5 (od 77. Cimenti -), Deak 6,5, Biškup 6 – Al Tharwan 6,5. Trener: Ivanda. Klupa: Brkić, Šimunić, Rašić, Rihtar, Šugić, Šušković, Cimenti.

Igrač utakmice: Deak.