Umirovljenice Podružnice Podturen izborile plasman na državno natjecanje

U Mačkovcu su u utorak, 7. rujna, održani 26. Međužupanijski sportski susreti umirovljenika na kojima je sudjelovalo preko 180 sudionika iz Međimurske, Varaždinske, Bjelovarsko-bilogorske, Krapinsko-zagorske i Koprivničko-križevačke županije. Umirovljenice iz Podružnice Podturen ekipno su osvojile prvo mjesto na visećoj kuglani i tako osvojile plasman na državno natjecanje.

Organizator susreta bila je Matica umirovljenika Međimurske županije, na čelu s predsjednicom Nadom Lovrec. Natjecanje je održano u pikadu, belotu, bacanju kolutova, šahu, streljaštvu i visećoj kuglani. Slava Varga, Nada Suvalj, Marija Biber i Darinka Šegović, umirovljenice Podružnice Podturen, već su na županijskom natjecanju u visećoj kuglani osvojile prvo mjesto i plasirale se na međužupanijsko natjecanje gdje su sada opet pokazale da su s ukupno osvojenih 159 bodova najbolja ženska ekipa u kategoriji viseće kuglane.

Medalje i pehar pobjednicama je uručio župan Međimurske županije Matija Posavec, a događaju je prisustvovala i gradonačelnica Grada Čakovca, Ljerka Cividini. Osim ovog ekipnog prvog mjesta, najbolji ukupni rezultat osvojila je Matica umirovljenika Međimurske županije.

Pobjednice su nam poslale najnoviju fotografiju, te istaknule kako s pripremama za državno natjecanje, uz podršku župana, kreću već idući tjedan.