4 C
Subota, 20 travnja, 2024

U derbiju začelja Međimurje poraženo od Grobničana

Težak i razmočen teren dosta je onemogućavao igru u derbiju začelja između Međimurja i Grobničana. U prvom dijelu inicijativa domaćih sa dva pokušaja prema gostujućem golu, ali su Harači i Težački bili neprecizni.

U nastavku prve dvije prilike za goste, ali je vratar Kalac siguran. Međutim agilnost Grobničana se isplatila u 64. minuti. Na desnoj strani Bosančić je ispremiješao domaću obranu i pogodio Prtenjaču koji glavom pogađa za 0:1.

Međimurje pokušava poravnati, a gosti prijete iz kontri. U jednoj u 72. minuti Kalac spašava zicer, ali je tri minute kasnije nemoćan. Mladi Kovačević puca sa deset metara, Kalac brani ali na odbijenu loptu nalijeće Bosančić koji iz blizine povećava na 0:2.

Ovim porazom Međimurje je pri samom dnu i dovelo se u tešku situaciju. U slijedećem kolu čakovčani gostuju kod Zagorca u Krapini.