3.7 C
Srijeda, 17 travnja, 2024

Tri pojedinačna zlata za igrače BK Međimurja na Prvenstvu Hrvatske za poletarce U11 i veterane

U nedjelju u dvorani II OŠ Čakovec održano je Prvenstvo Hrvatske za poletarce U11 te veterane +35, +45 i +55. Na turniru je nastupila i ekipa BK Međimurja koja je osvojila čak 15 medalja od čega 3 zlata u pojedinačnim konkurencijama.

U konkurenciji do 11 godina Anabela Bel sa četiri pobjede osvojila je zlato ispred naše Lare Bel koju je u finalu pobijedila sa 2:0.

U najjačoj konkurenciji veterana do +35, Danijela Zadravec osvojio je prvo mjesto pobijedivši u finalu Antonija Lovrića sa 2:1 te nakon punih 7 godina ponovno postao prvak Hrvatske u konkurenciji 35+. Brončanu medalju osvojio je naš Nikola Šoštarić. U konkurenciji muških parova +35 broncu je osvojio naš par Nikola Šoštarić/Danijel Zadravec. Brončanu medalju osvojio je i naš mješoviti par Jasmina Lučić/Nikola Šoštarić te mješoviti par Rajko Bel/Ivana Andabaka u konkurenciji +35.

U konkurenciji 55+ naš igrač Filip Vadlja suvereno je osvojio prvo mjesto u pojedinačnoj kategoriji te tako osvoji već treće pojedinačno zlato na posljednja tri prvenstva Hrvatske. U istoj kategoriji naši igrači Rajko Bel i Damir Špiranec osvojili su brončane medalje pojedinačno.

U konkurenciji 45+ pojedinačno Danijel Zadravec osvoji je srebrnu medalju. Iako se možda naziralo zlato i u toj konkurenciji u zadnjem meču dana i nakon čak 13 odigranih mečeva Danijel je nažalost kod rezultata 1:1 u gemovima na samom početku odlučujućeg gema morao odustati zbog povrede. U konkurenciji muških parova 45+ naš par Filip Vadlja/Danijel Zadravec osvojio je srebrnu medalju izgubivši u finalu od para Šaban/Vugrinec 2:1. U konkurenciji mješovitih parova 45+ brončanu medalju su osvojili su Bisera Zadravec/Danijel Zadravec. Broncu je osvojio i par Bisera Zadravec/Monika Kolar i u konkurenciji ženskih parova 45+.

Bio je ovo vrlo uspješno prvenstvo Hrvatske za naše veteranu koji su osvojili čak 13 medalja. Kada k tome dodamo i zlato i srebro u najmlađoj konkurenciji možemo biti itekako zadovoljni postignutim rezultatima našeg kluba.