Utorak, 16 travnja, 2024

Težak poraz Katarine Zrinski, Trnava bez šansi protiv Neretve

U 5. kolu 1. HNL za žene Katarina Zrinski je na stadionu Omladinca u Novom Selu Rok pred 112 gledatelja ugostila favorizirani Split.

Gošće koje u svojim redovima imaju i nekoliko internacionalki, pojačane ove godine i s reprezentativkama (Monika Conjar, Mihaela Horvat) žele prekinuti dominaciju Osijeka.

Tako su se postavile i ovdje od prve minute, rano povele i već u 27. minuti bilo je 0:4.

U drugom dijelu rutinski su dovršile posao i pobijedile s visokih 0:11. Najefikasnija u redovima Splita s četiri pogotka bila je Monika Conjar, tri je postigla Anela Lubin, dva Manja Rogan i po jedan Dujmović i Mišetić.

Domaće igračice koje su bile u podređenom položaju bodove će morati tražiti kod ravnopravnih ekipa.

Očito je u 1. HNL za žene prevelika razlika između vodećih Osijeka, Splita i Agrama u odnosu na ostale ekipe i zbog toga su tako visoki rezultati.

U sljedećem kolu Katarina Zrinski odlazi u goste kod višestrukih prvakinja ekipi Osijeka.

U istom kolu Trnava je u Goričanu ugostila vrlo dobru ekipu Neretvu iz Metkovića.

U ekipi iz Goričana trenutno vlada rezultatska kriza i zbog nedostatka seniorki u većini utakmica moraju igrati kadetkinje. Osim toga, imaju i problem s vratarkama, jedna je trudna, a druga ozlijeđena.Tako su i u ovoj utakmici osakaćene nastupale sa šest kadetkinja u ekipi i osim prihvatljivog poraza ništa više nisu mogle učiniti.

Gošće su povele već u četvrtoj minuti golom Marije Herceg, da bi u 27. minuti već bilo 0:2, u ovom trenutku nedostižno za domaće igračice.

Pobjedu je Neretvi potvrdila svojim drugim golom marija Herceg u 66. minuti za konačnih 0:3.

Ovom pobjedom Neretva je pri samom vrhu, a izgleda, umjesto borbe za gornji dio, Trnavi predstoji borba sa splitskim Marjanom za opstanak.

Kako poručuju iz kluba, očekuju da se u polusezoni konsolidiraju i pojačaju i da ćemo u proljeće gledati neku drugu Trnavu.

Izvor: klikaj.hr