18.9 C

Rutinska pobjeda Zrinskica u Splitu za ulazak u četvrtfinale Kupa Hrvatske

Rukometašice Zrinskog u osmini finala hrvatskog kupa gostovale su u Splitu kod ekipe ŽARK Split koja se natječe u 2.HRL Jug. Rutinskom pobjedom 24:34 (13:15) Zrinski se plasirao u četvtrfinale.

U prvom dijelu čakovčanke su kontrolirale igru od samog početka, u 10. minuti imaju +1 (5:6), u 20. su na +4 (7:11), da bi na odmor otišle s prednošću od dva gola (13:15). Da se naše cure nisu previše odvojile kriva je domaća igračica Marija Hrgović Tomić koja je postigla 6 pogodaka.

U nastavku je došla do izražaja kvaliteta naših rukometašica, a raspucala se Marija Borković koja je bila nezaustavljiva postigavši 10 golova. U 40. minuti igračice Gorana Mrđena imaju +7 (17:24) i tu je utakmica bila riješena. Do kraja susreta razlika se samo povećala u korist Zrinskog da bi završilo uvjerljivom pobjedom 24:34. Osim Borković efikasne su bile Melani Balić sa 6 , Gabrijela Gudelj sa 5 i Lea Vukojević sa 4 pogotka. (d)