Rukometaši Čakovca pobjedom pri vrhu, domaći poraz Preloga

U 8. kolu 1.HRL Sjever naši klubovi bili su domaćini i ostvarili polovičan uspjeh, Čakovec je pobjedio, a Prelog izgubio.

Rukometaši Čakovca su preokretom u drugom dijelu došli do pobjede i s nova dva boda pušu za vrat prvom na tablici Novom Zagrebu.

Čakovčani su dobro otvorili utakmicu, u 13. minuti imaju 5:2, a zadnje vodstvo u prvom poluvremenu u 23. minuti je 8:7. Gosti okreću i na odmor odlaze s prednošću 11:12.

Domaći rukometaši u nastavku preokreću rezultat, u 39. minuti dolaze u vodstvo (15:14), koje ne ispuštaju do kraja. U jednom trenutku imaju +5 (25:20), da bi utakmicu završili pobjedom  28:24. Najprecizniji u domaćim redovima su bili Antunović sa 7 i Hozjan sa 6 pogodaka.

U Prelogu su domaći rukometaši do 13. minute bili u egalu s gostima (6:6), a nakon toga Đakovo s 6 uzastopnih golova ima i takvu razliku (6:12), da bi poluvrijeme završilo vodstvom Đakova 12:16.

U drugom dijelu bude se rukometaši Preloga, s 4 uzastopna pogotka dolaze na gol zaostatka u 36. minuti (16:17). Neizvjesnost je nestala oko 50. minute kada Đakovo odlazi na 6 golova razlike (21:27). Do kraja domaći preko Topleka uspijevaju smanjiti, ali nedovoljno da se osvoji barem bod. Đakovo pobjeđuje 28:30 i ostavlja Prelog na 12. mjestu s dva osvojena boda. U redovima domaćina izuzetno raspoložen je bio Toplek s 10 pogodaka.