Rudaru i Međimurju po bod, Polet uvjerljiv protiv Podravca za vrh tablice

U 3. HNL Sjever Polet je nakon uvjerljive pobjede nad Podravcom sam na vrhu nakon domaćih kikseva Međimurja i Mladosti.

Polet je kod kuće bez problema došao do pobjede i s 15 bodova je sam na vrhu tablice. U pobjedi 3:0 nad gostima iz Virja dva puta je poentirao Dolovski i jednom Patafta.

Rudar se iz Ludbrega vraća s bodom iako je bio blizu i trećeg. Na odmoru su imali gol prednosti, a oba pogotka djelo su Filipa Škvorca. Podravina je u nastavku izjednačila iz kaznenog udarca.

Umjesto tri Međimurje nosi samo bod u derbiju kola protiv Radnika iz Križevaca. Domaći u vodstvo dolaze golom Dominika Glavine, a od 27. minute imaju igrača više nakon isključenja gostujućeg igrača Vinski Luke. Domaći ne uspijevaju iskoristiti ovu prednost, a u 72. minuti  dolazi do poravnanja u broju igrača jer je zbog drugog žutog kartona isključen Robin Zanjko. Gosti do boda dolaze u 86. minuti iz kaznenog udarca golom Hrvoje Mladena iz trećeg pokušaja. Naime sudac Kristić u dva navrata je poništio obrane domaćeg vratara Jesenovića, a iz kojeg razloga to samo on zna i bod odlazi u Križevce.

Rezultati 6. kolo:

Međimurje – Radnik Križevci 1:1, Polet – Podravac 3:0, Podravina – Rudar 2:2, Virovitica – Koprivnica 1:3, Mladost – Papuk 1:1, Varteks – Bjelovar 0:0.