5.6 C

3. HNL Sjever: Rudar na “Šuderki” uzeo skalp vodećoj Mladosti

U utakmici punoj tempa hendikepirani Rudar ne da je pružio otpor prvoplasiranoj Mladosti, nego je maksimalnim angažmanom svih igrača došao do zaslužena tri boda.

U prvom dijelu ispitivanje snaga, gosti dominiraju u posjedu, a jedinu izglednu priliku neutralizirao je domaći vratar Rajf.

U nastavku domaćin puno opasniji po gol gostiju što dolazi do izražaja u 65. minuti kada nakon ubačaja Škvorca glavom u mrežu posprema Leo Mesarić. Sva nastojanja Mladosti da izjednače ne uspijevaju, a veliku pobjedu Rudara 2:0 potvrđuje Filip Škvorc udarcem glavom nakon ubačaja Vaša iz kornera.

Nakon ove pobjede Rudar je sve bliži ligi za prvaka, a puno toga može riješiti u subotu kada je domaćin konkurentu Podravini iz Ludbrega. (d)